Her insanın kendine ait hikayeleri vardır. Okunmaya değer bu birbirinden farklı hikayelerin kağıda dökülmesi için yazarlara da belli bir ilham gelmesi gerekir. Özellikle yazı sürecinde doğru etkinin gerçekleşmesi için ilham verici durumlar oluşmalıdır. En üretken yazarlardan bazıları da yazdıklarıyla ön plana çıkarlar.

**

Corín Tellado, yayımlanmış 4 bin eser

1927 yılında İspanya’da doğan başarılı yazar, romantik romanlarıyla tanınıyor. İspanyolca konuşulan ülkelerde rekor satışlara imza atan Tellado, 11 Nisan 2009’da hayatını kaybetti. En çok eser yayımlayan yazar unvanını elinde bulunduran Tellado’nun kitapları bugüne dek 400 milyondan fazla satılmış. Kendisi Miguel de Cervantes’ten sonra en çok okunan İspanyol yazar olarak anılıyor.

**

Ron Hubbard, yayımlanmış 1084 eser

1911 yılında dünyaya gelen L. Ron Hubbard, 1986 yılında inme nedeniyle hayatını kaybetti. Kendisi başarılı bir yazar ve iş adamıydı. Daha sonra Scientology isimli bir dine dönüşen akımın da mucidiydi. Kendisi dünyada en çok yabancı dilde eseri bulunan yazar olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçmiştir. Toplamda 223 milyonun üzerinde kitabı satılmıştır. Uyuşturucu rehabilitasyonu, eğitim teknolojileri ve suçluların ıslahı gibi konularda pek çok eser kaleme almıştır.

**

R.L. Stine, yayımlanmış 450 eser

Çocuk edebiyatının Stephen King’i olarak anılan R. L Stine, 1943 yılında Amerika’da doğmuştur. 2008 yılı itibariyle Stine’in kitapları dünya çapında 400 milyon kopya satmıştır. En önemli eserleri arasında Fear Street, Goosebumps, Rotten School ve Mostly Ghostly yer almaktadır. Yazarlık dışında televizyon dünyasında da yer almış, senaryo yazarlığı ve prodüksüyonla ilgilenmiştir.