İngiltere’de bilim insanlarının yakın zamanda, bir virüsü kullanarak yeni bir tedavi metodu geliştirdi ve bu yeni tedavi metodu da yapılan klinik deneylerde başarılı sonuç verdi.

Deneklerin çoğunun tümörleri küçülürken bir hastanınsa tümörü tamamen yok oldu.

Normalde uçuğa neden olan bir virüsün değiştirilmiş bir versiyonunun hastaya verilmesiyle birlikte yaklaşık 2 yıl içinde tümörler de oldukça büyük bir küçülme gerçekleşti.

Bir hastalığımıza çözüm olacak şeyin ise başka bir hastalık olması aslında sorunlar ne kadar büyük olursa olsun çözümlerin gözümüzün önünde olabileceğini gösteren en belirgin şey benim için.

Şu kısacık hayatımızda o kadar fazla sorunla, dertle, sıkıntıyla boğuşuyoruz ki aslında bütün bunların arasında derin bir nefes alıp birazcık etrafımıza bakınsak çözümlerin burnumuzun ucunda olduğunu görebileceğiz ama ne yazık ki bunu yapmıyor, yapamıyoruz.

 

Sokağa çıkıp biraz dolaşsak, hep en kötüsü benim başıma geliyor, gene mi beni buldu, bıktım artık gibi cümleleri pek çok kez duyabiliriz genel olarak mutsuz, öfkeli ve kendimize acır bir ruh hali içine girmiş durumdayız hep en kötü durumda olan kişinin biz olduğunu düşünüp sorunu çözmek yerine oturup bu sorunla karşılaştığımız için kendimize acıyoruz oysa ayağa kalkıp kendimize üzülmeye ara verip bunu kabullenerek yola devam etsek zaten çözümü bulacağız ama ne yazık ki bunu yapmıyoruz.

 

Onun yerine bir köşeye çekilip kendimizi ağlayıp zırlarken buluyoruz.

Öyle bir hale geldi ki basit bir olayda bile sanki dünyalar yıkılmış gibi davranıyoruz.

Kaçırılan otobüs için bile kendimizi üzüyoruz oysa biraz sakin kalıp bakabilsek önümüzden geçen taksiyi göreceğiz ama onun yerine kendi kendimize söylenmeyi tercih ediyoruz.

Ya zaman bizim tahammül seviyemizi aldı ya da sinirlerimizi yıprattı tam olarak nasıl bu hale geldik bilmiyorum ama ne kadar sıkıntı yaşarsanız yaşayın ayağa kalkacak olan gene sizsiniz durup bir etrafımıza bakıp kendi çözümümüzü bulalım ya da o çözümü biz yapalım ama kendi sorunlarımızın çözümünün gene bizde olduğunu unutmayalım.