Yaz aylarının gelmesiyle birlikte orman yangınları da başladı. Bir ağaç bile ne zorlukla yetişiyor. Doğanın eşsiz gizemini korumamız gerekirken, her bir ağaç yok olup gidiyor. En son Marmaris’te çıkan yangın hala söndürülmeye çalışılıyor. Yangınla doğru mücadele yapılması gerekiyor.

**

Geçtiğimiz yıl Akdeniz ve Ege’de meydana gelen yangınlar geniş ormanlık alanların yok olmasına neden olmuştu. İtfaiye ekiplerinin yanı sıra, çok sayıda gönüllü de yangınların söndürülebilmesi için yoğun mesai harcamıştı. Öte yandan Akdeniz ve Ege’deki yangınlar, kamuoyunda pek çok tartışmanın da yaşanmasına neden olmuştu. Özellikle yangın söndürme uçaklarının nicelik ve nitelik bakımından yeterli olup olmadığı uzun süre tartışılmıştı. Bütün bu acı hatıralar hala tazeyken, önceki gün akşam saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinden yeni bir yangın haberi geldi!

**

Rüzgâr sebebiyle etkisini artıran orman yangını kısa süre içerisinden geniş bir alana yayıldı! Marmaris’teki orman yangınına karadan ve havadan müdahale edildi. Ancak havanın kararması ile yangına havadan müdahale sonlandırıldı. Bu sebeple, rüzgâr nedeniyle hızla ilerleyen yangına yalnızca karadan müdahale edilebildi. Sabahın ilk ışıkları ile beraber, yangına havadan müdahale tekrar başladı. Ekipler, Marmaris’teki orman yangınını kontrol altına alabilmek için çalışmalarında devam ediyorlar. Bu yangınların bir an önce bitmesi dileğiyle.