Eylül 2020'de piyasaya sürülen BakeryToken (BAKE), BakerySwap ekosisteminin bir parçasıdır. BAKE, BakerySwap protokolünün yerel BEP-20 yönetişim token’ıdır. ERC-20 token’ları Ethereum blok zincirine özgü olduğu gibi, BEP-20 token’ları da BSC’ye özeldir. Kullanıcılar, bir likidite sağlayıcısı olarak BAKE kripto ödülleri kazanmanın yanı sıra, farklı BEP-20 likidite havuzlarında stake yaparak BAKE’yi toplayabilir veya BakerySwap, PancakeSwap veya Binance gibi borsalarda satın alabilirler. BAKE sahipleri protokol yönetişim oylamasına katılabilir.

**

BSC ekosistemi, BakerySwap gibi uyumlu platformların hızla büyümesine yol açarak onların kısa sürede önemli ölçüde büyümesini sağladı. BSC ekosistemine daha fazla kullanıcı girdikçe, BakerySwap muhtemelen daha belirgin hale gelecektir. Kullanıcılar ister BEP-20 token’larını değiş tokuş etmek, ister stake etme yoluyla pasif gelir elde etmek, BAKE token’larını toplamak veya NFT’leri satın almak ve satmak istesinler, BakerySwap bir çözüm sunar. Bu geniş çözüm skalası ve Binance Smart Chain’in büyüyen kullanıcı kitlesinden faydalanması BAKE coin’in geleceğinin olduğu gösterebilir.

**

BakeryToken, Binance Smart Chain’de çalışır. BAKE-BNB havuzunun diğer havuzlara kıyasla on kat daha fazla ödül sağlaması beklenerek çıkarılmıştır. BakerySwap, Binance Smart Chain tabanlı bir AMM’dir. Diğer altcoin’ler için likidite havuzları sunar. İlk likidite havuzları aracılığıyla çalışır. BakerySwap’in BAKE ödüllü ve ödülsüz olarak iki tür havuzu bulunur. Bu ödüller topluluk tarafından yeni havuzların oluşturulmasını teşvik etmek için verilir. Sadece belirlenmiş havuzlar BAKE ödüllerine sahip olur. Her biri için ödül çarpanı, BAKE sahiplerine sağladıkları değere göre değişir.