Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SÜRÜCÜLERE TRAFİK BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, Balıkesir – Bursa yolunda bulunan Susurluk İstasyon Amirliği önündeki Yaşam Tüneli’nde trafik denetimi gerçekleştirdi. Uygulamalar kapsamında 243 sürücü ve 497 yolcuya trafik kurallarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulamalar, sürücülerin ve yolcuların trafik kurallarına uyumunu artırmayı hedefliyor. Yaşam Tüneli’nde gerçekleştirilen denetimlerde, emniyet kemeri takma zorunluluğu, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu kullanımı, kask takma alışkanlığı, aşırı hız, yorgun veya uykusuz araç kullanma gibi konular özellikle vurgulandı. 243 sürücü ve 497 yolcuya eğitim videoları ve kamu spotları izletilerek trafik kurallarıyla ilgili bilinçlendirme yapıldı. Ayrıca, trafik ekipleri sürücülerle yüz yüze iletişim kurarak bilgilendirme çalışmalarını sürdürdü.

Bu tür denetim ve bilgilendirme faaliyetlerinin, trafik kazalarının azaltılması ve olası kazaların ölümcül sonuçlarının önlenmesi amacıyla sürekli olarak devam edeceği vurgulandı. Haber Merkezi