Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı, bu sezon pandemi nedeniyle Yalova’da oynana Süper Lig’in ilk etabında çıktığı 4 maçın ikisini kazanabildi.

HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi 1. etabı, Yalova ve Bursa'da yapılan müsabakalarla tamamlandı.

Balıkesir’i Yalova’daki etapta temsil eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı, Yalova'da 90. Yıl Spor Salonu'nda yapılan turnuvanın ilk maçında Gazişehir Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a 64-54 yenilirken, ikinci maçında Ceylanpınar Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nü 75-34 farkla yendi.

Balıkesir temsilcisi üçüncü maçında ise Galatasaray’a 65-41 yenilirken turnuvanın son maçında güçlü rakibi Pendik Belediyesi Anadolu Yakası’nı 61-50 yenerek turnuvayı tamamladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Süper Lig’in ilk etabında aldığı 2 galibiyet ve 6 puanla ligde 10’ncu sıraya yerleşti.

İlk etabı değerlendiren Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı İrfan Sarıgül, Galatasaray ve Gaziantep’e kaybettikleri için üzgün olduklarını fakat ikinci etap maçlarında puan kayıplarını telafi edeceklerini söyledi. Sarıgül; “Pandemi nedeniyle farklı bir sezon geçiriyoruz. Tekerlekli basketbolda Balıkesir her zaman bir markadır. Tüm takımlar bizden çekiniyor. Turnuvaya iyi bir başlangıç yapamadık. Fakat biz oyuncularımıza güveniyoruz. Sezon daha yeni başladı. İki maç kaybedip, 2 maç kazandık. Sezonun ikinci etabında kaybettiğimiz puanları yerine koyup ligde hedeflediğimiz yerlere ulaşacağız” dedi.