Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PALANDÖKEN 19 MAYIS MESAJI YAYINLADI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 19 Mayıs’ın sadece bir bayram değil, aynı zamanda Türk milletinin geleceğe olan umudunu ve inancını ifade ettiği özel bir gün olduğunu belirtti.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar

Milli Mücadele’nin fiilen başladığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için yazılı bir mesaj yayınlayan Palandöken, bu günün Türk milleti için bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşu açısından büyük öneme sahip olduğunu ifade etti. Mesajında, 19 Mayıs’ın sadece bir bayram olmadığını, aynı zamanda Türk milletinin gurur kaynağı olduğunu ve dünyada işgale uğramış tüm milletlere örnek olan bir bağımsızlık hareketi olduğunu vurguladı.

Palandöken, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gençliğe emanet edilen bu ilkeler, milli birlik ve beraberliğimizin korunması, demokrasinin güçlenmesi ve ülkenin kalkınması için önemli bir rol oynar. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs’ın 105. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Millî Mücadele’nin eşsiz kahramanlarını ve geçmişten günümüze kadar bu vatan ve bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” Haber Merkezi