Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OYUNCU GÜZİDE ARSLAN BALIKESİR’DE

Güzel oyuncu Güzide Arslan, Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) katıldığı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu’nu tamamladıktan sonra kurduğu markasıyla iki yılı aşkın süredir profesyonel olarak ilgilendiği mantar yetiştiriciliği hakkında Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali kapsamında “Tıbbi Mantarlarla Tanışma ve Tadım Atölyesi” gerçekleştirdi.

Güzel oyuncu Güzide Arslan,

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Kursu’na katılan ve bu sektörde kendi markasını oluşturan Güzide Arslan, festival kapsamında düzenlediği atölye ile büyük ilgi gördü. Atölyeye, kendisi gibi BAÇEM’in Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Kursu’na katılan oyuncu arkadaşı Ergül Miray Şahin de katıldı.

1594d87d 74e8 49e6 aa97 6b732e64a9b7 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“BAÇEM Çok Güzel Bir Oluşum”

Mantar yetiştiriciliği eğitimleri de aldığını ve mantarlarla ilgili araştırmalar yaptığını belirten Güzide Arslan, şunları söyledi: “Bütün eğitimlerle birlikte çevreminde tıbbi aromatik bitkicilerle dolu olması sonrası ve herkesin bana ‘hadi bu mantarlarla yaptığın o güzel karışımları, ekstratları bir işe dönüştür.’ demesi sonrası markamı oluşturdum. İkinci yılı olacak. Türkiye’de ilk defa birçok tıbbi mantarın içinde bulunduğu ekstratlar ve kapsüller yapıyoruz. BAÇEM çok güzel bir oluşum, çok seviyorum. Kursu burada aldıktan sonra ikinci katılışım Aromaterapi Festivali’ne. Gittikçe büyümesini görmek, çeşitlenmesini ve renklenmesini görmek çok güzel. Umarım, böyle devam eder ve böyle yüzüncü Aromaterapi Festivali’nde, saçları ağarmış bir insan olarak standımın başında dururum.”

45da4302 33c7 4bb5 9743 032f5e0f5fa6 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Atölye çalışmasında katılımcılara tıbbi mantarların tanıtımı ve tadımı yapıldı. Güzide Arslan, mantarların sağlık üzerindeki olumlu etkilerini ve kullanımlarını anlatarak, katılımcılara bu özel mantarlarla yapılan ürünlerin nasıl hazırlandığını gösterdi. Atölye boyunca katılımcılar, çeşitli tıbbi mantarları tanıma ve tatma fırsatı buldu.

HABER MERKEZİ