Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEHMET ÇETİN’DEN SAĞLIĞA DESTEK

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin’in katkılarıyla Hacı Fatma Çetin (Merhume) ve Hacı Mehmet Çetin adına yapılacak olan Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Ek Hizmet Binası’nın temel atma törenini yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı

Temel atma törenine, iş dünyasından önemli isimlerin yanı sıra, Balıkesir Üniversitesi yöneticileri, hastane çalışanları, yerel yönetim temsilcileri ve bölge halkı da yoğun ilgi gösterdi. Tören, Mehmet Çetin’in örnek hayırseverliği ve Balıkesir Üniversitesi Hastanesi’ne olan katkılarına vurgu yaparak başladı. Hacı Fatma Çetin (Merhume) ve Hacı Mehmet Çetin adına yapılacak olan ek hizmet binası, hastane altyapısının genişletilmesi ve modernleştirilmesi amacıyla tasarlandı. Bu yeni bina, hastanenin daha fazla hasta kapasitesine ve daha etkin bir sağlık hizmeti sunumuna olanak sağlayacak.

DSC 9858 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“ÜNİVERSİTENİN KAPASİTESİ 500-600’LÜ SAYILARA ULAŞSIN”

Temel atma töreninde konuşan Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, “Bugün temelini atacağımız hastane binasını yaparken amaç sadece Anne ve Babamın isimlerini vermek değil, doğduğum büyüdüğüm ekmek yediğim ekmek verdiğim Kuva-i milliye şehrimize kalıcı bir fayda sağmayı arzuladım. Bugün ayrıca, annemim rahmetli oluşunun 10. yılı olması sebebiyle üzüntünün yanısıra buruk bir sevinci yaşıyorum. Tabi gönül ister ki, hastane binası 150, hatta 200 yataklı olsun, böylece üniversitemizin toplam kapasitesi 500’lü, 600’lü sayılara ulaşsın. Böylece, Üniversite hastanemizde çalışan çok değerli doktorlarımız, hemşerilerimiz, çalışanlarımız ile birlikte inşallah, şehrimiz sağlık alanında bölgemize hizmet veren öncü şehirler arasına çok kısa sürede girecektir. Bu noktada, üniversite Rektörümüz Sayın Yücel Oğurlu’ya özel teşekkür etmek istiyorum. hizmeti üniversiteye kazandırma düşüncesini sunduğumuzda, çok heyecanla Bu Rektörümüze ilk yaklaşarak, inşaatın en kısa sürede başlayabilmesi için tüm aşamaları sıkı sıkıya takip etti. Kendisine bu katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bununla birlikte, hastane binasının proje hazırlıklarından itibaren her aşamasında desteklerini esirgemeyen eski Başhekim Ahmet Dolapoğlu’na, şu andaki Başhekim Bahadır Çağlar hocamıza da çok teşekkür ediyorum. Şuan temellerini gördüğünüz hastane binasını en kısa sürede bitirerek hem merkez hemde ilçelerdeki Balıkesir’li hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Son olarakta değinmeden geçemeyeceğim buranın yataklı servis olmasında emeği geçen Doçent Doktor Eyüp Avcı’ya teşekkür ederim. Tekrar siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum, Selam ve sevgilerimle” dedi.

DSC 9871 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Mehmet Çetin’in ardından kürsüye çıkan Rektör Oğurlu,“Mehmet Çetin’in şahsi olarak yaptığı bu bağış, üniversitemiz ve Balıkesir açısından kritik bir işi temsil ediyor. Bu yapılan bağış diğer hayırseverlerin dikkatini çeken bir bağış. Ek hizmet binalarımız üniversitemiz ve şehrimiz adına yapılmış büyük bir adım olacak. Ben tekrardan hayırsever iş insanı Mehmet Çetin’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ömer Faruk ALA

DSC 9888 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu