Yaşanan deprem felaketlerinin ardından, yaralı vatandaşlarımız için acil kan ihtiyacı, ayrıca sokakta kalan vatandaşlarımız için de genel ihtiyaç malzemeleri gerekmektedir!

AFET BÖLGELERİNE DESTEK OLALIM!


Afet bölgeleri için ülkemizin tüm illerinden başlatılan yardımlaşma kampanyalarına, MASTER MEDİA olarak bizler de Balıkesir’den destek olmak istiyoruz. Değerli okurlarımız; Afet bölgelerine yardımlarda bulunmak için KIZILAY’a, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’ne (BAKOM) ulaşabilirsiniz. 
İçişleri Bakanlığı talimatıyla, Osmaniye ili afet bölgesinin tüm ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Balıkesir ilimiz görevlendirilmiştir. Bu sebeple, Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın başkanlığında, BAKOM, afet bölgesinin acil ihtiyaçlarını gidermek üzere harekete geçmiştir. 


BALIKESİR’DEN YARDIMLAR GİDİYOR!


Bu afet sürecinde AFAD'ın tüm uyarılarının önemle takip edilmesi, yolların arama kurtarma ekipleri ve acil yardım araçları için boş bırakılması ve yapılacak yardımların ilgili kamu kurumları ve yerel yönetimlerle koordinasyon içinde yürütülmesi gerekmektedir. Türkiye olarak kenetlendik ve Balıkesir’den yola çıkan yardımlar da bölgeye ulaştı.


İHTİYAÇ DUYULAN YARDIM MALZEMELERİ:


Afet bölgesinde öncelikli ihtiyaç malzemeleri; Battaniye, yorgan, yastık, tüplü soba, ısıtıcı, gıda kolisi, ısıtıcı, su, hijyen malzemeleri, kışlık giysidir. Ayrıca yaralılar için acil kan ihtiyacı da bulunmaktadır. Kan vermek isteyenler, Kızılay’ın kan bağış noktalarına yada hastanelere ulaşması gerekmektedir. 
Değerli Balıkesir halkı; Unutmayalım ki, bağışlarınız ve yardımlarınızla çok sayıda hayata dokunabilirsiniz. Arama kurtarma çalışmalarında görev alan tüm görevlilere Allah'tan güç ve kuvvet diliyoruz.