Karesi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler park ve bahçelerdeki bakım çalışmalarını sürdürürken Şehit Halil Sağlık Parkı’nda trafoya yazılan ve görüntü kirliliği oluşturan yazıları da boyayarak kapattılar.

Kış aylarında park ve bahçelerde bakım çalışmalarına ağırlık veren Karesi Belediyesi’ne bağlı ekipler, ortak kullanım alanlarının bakımını da gerçekleştiriyor. Özellikle bank ve çocuk oyun alanlarının bakım ve onarım işleri de düzenli olarak yapılıyor. Karesili vatandaşlara en iyi hizmetin verilmesini amaçlayan Karesi Belediyesi ekipleri, görüntü kirliliğini önlemek için duvarlara ve trafolara yazılan yazıları boyayarak mevcut alanları eski haline getiriyorlar.  Geçtiğimiz günlerde 2. Sakarya Mahallesi’nde bulunan Şehit Halil Sağlık Parkı’nda trafoya yazılan yazılar da belediye ekipleri tarafından silinerek trafo çevresinin bakımı yapıldı.

“VATANDAŞLARIMIZIN DA DUYARLI OLMASINI İSTİYORUZ”

Karesi’de tüm park ve bahçelerin düzenli aralıklarla bakım çalışmalarının yapıldığını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “İlçemizde vatandaşlarımızın en iyi hizmeti alması için tüm ekiplerimiz 7 gün 24 saat sahada görev yapıyor. Bu kapsamda Şehit Halil Sağlık Parkı’nda trafoya yazılan yazılar ekiplerimiz tarafından silinerek trafo eski haline getirildi. Bu konuda vatandaşlarımızdan da duyarlı olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.