Gömeç’in CHP’li Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, üzerinde kendi ismi ve belediye logoları bulunan çanta ve kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıtınca büyük tepki topladı!

BAŞKAN HİMAM ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULDU

Göreve geldiği günden bu güne, ilçede hatırı sayılır hiç bir projeyi hayata geçiremeyen ve seçim vaatlerini de yerine getirmediğinden dolayı eleştirilen CHP’li Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, okullarda yaptığı çanta ve kırtasiye malzemesi yardımıyla tepki topladı. İlçede 1’nci sınıfa başlayan tüm öğrencilere okul çantası ve kırtasiye malzemeleri hazırlatan Gömeç Belediyesi, tüm malzemelerin üzerine belediye logosunu koyup başkanın adını yazdırdı. Özellikle okul çantalarının üzerlerine konulan büyük boyutlu belediye logosu ve başkanın ismi, büyük tepki topladı. İyi niyetli bir çalışmayı reklamına dönüştüren Gömeç Belediyesi, sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Başkan Himam’ın kendi reklamını yaptığı hayır etkinliği hedefine ulaşamazken, her şeyden habersiz olan minik öğrenciler, hediye edilen çanta ve kırtasiye malzemelerine sevindi.

“REKLAM İÇEREN BU YARDIMLARI İSTEMİYORUZ!”

İlçede ‘Şirin Baba’ olarak bilinen Mehmet İrem Himam’a sosyal medyadan yapılan tepkiler arasında, öğrencilerle çektirdiği fotoğraflar da var. Öğrencilerin yüzlerinin velilerden izin alınmadan çekilerek yayınlandığını belirten bazı veliler, “Bir belediye başkanının siyasi çıkarları uğruna çocuklarımızı reklam malzemesi yapma çabası hiç hoş değil. Çantaların üzerlerine kocaman logolar konulmuş ve başkanın adı yazılmış. Tüm malzemelerin üzerinde belediyenin ve başkanın reklamı yapılmış. Böyle hayır mı olur? Neredeyse tüm belediyeler, kurum ve kuruluşlar, siyasi partiler okullarda yardımlar yapıyor. Ama Gömeç Belediyesi gibi reklam içeren yardımları istemiyoruz. İyi niyetle yapıldığını umut ettiğimiz bu yardım amacına ulaşmamıştır. Yardım adı altında yapılan bir etkinlikte çocuklarla, ailelerinin bilgisi olmadan fotoğraf çektirmeleri de normal bir durum değil” dedi.

SERHAT ŞENKÖKCÜ – ÖZEL HABER