HDP’nin sözde ilçe başkanı PKK/KCK üyesi olmak suçundan tutuklanırken, Balıkesir’de Cumhur İttifakı ve Milletvekilleri terörü lanetledi. 6’lı masa ise tek bir cümle bile kurmadı! Balıkesir seçmeni HDP’nin kapatılmasını istiyor!

CHP ve İyi Parti’nin HDP sessizliğine karşı bazı seçmenler; “HDP sempatiniz batsın! Edremit’e bakın ve utanın! Gizli ortağınızın sözde başkanı terörist! Yol yakınken gerçekleri görün!”

HDP’nin kapatılmasını isteyen Balıkesir’deki vatandaşlar; “HDP, terörü desteklediği sürece ülkemizin beka sorunudur! Böyle devam edecekse bu partiyi siyaset sahnesinden silin!”

ADETA KAFALARINI KUMA GÖMDÜLER!

Geçtiğimiz gün HDP’nin sözde Edremit İlçe Başkanı Sultan Karasu’nun PKK/KCK üyesi olma suçlamasıyla tutuklanmasının ardından, ilk olarak Edremit’teki Cumhur İttifakı Ortakları AK Parti ve MHP İlçe Başkanları açıklamalar yaptı. Cumhur İttifakı, teröristlere, terör destekçilerine ve sempatizanlarına sert tepkiler gösterdi. Ardından ise, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri de gazetemize özel açıklamalar yaparak terörü lanetledi. Balıkesir’in siyaset arenasında gündeme oturan terör konusu, 6’lı masa ortakları ve Millet İttifakı’nın dikkatini çekmedi! Edremit’teki meydanda CHP’nin düzenlediği bir etkinlikte CHP Milletvekili Ensar Aytekin’in arkasında HDP bayrakları açılmasına sessiz kalanlar, HDP İlçe Başkanı terörist çıkınca da adeta kafalarını kuma gömdü! CHP İl Başkanı Serkan Sarı da, tüm bu yaşananlar normalmiş gibi milletvekillerini yanına alıp şehir gündemini değerlendiriyor. Fakat ağızlarından tek bir terör kelimesi çıkmıyor!

CHP VE İYİ PARTİ’NİN HDP SUSKUNLUĞU!

Milliyetçi görüşe sahip olduklarını ifade etmelerine rağmen, konu HDP olunca sessizliğe bürünen Millet İttifakı ve 6’lı Masa ortağı İyi Parti’nin Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural ise parti tabanından tepki topluyor. Özlem Ural, tıpkı Serkan Sarı gibi, şehrin siyasetindeki terör gündemi karşısında tek bir kelam etmedi. Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’in halkı tüm bu gerçekleri görüyor ve hafızalarına kaydediyor. Kurdukları 6’lı masada, siyasi menfaatleri uğruna HDP’nin yaptıklarını görmezden gelen siyasi partilerin kaderini yaklaşan seçimlerde Balıkesir seçmeni belirleyecek. İl Başkanları Serkan Sarı ve Özlem Ural’a sesleniyoruz; HDP’nin sözde ilçe eş başkanı TERÖRİST ÇIKTI! Bu sizleri rahatsız etmedi mi? Serkan Sarı; Edremit’te CHP’nin etkinliğinde Milletvekili Ensar Aytekin’in ardında HDP bayraklarının sallanmasına siz mi izin verdiniz? Konu HDP=TERÖR olunca neden susuyorsunuz? Partilerinizin tabanlarına bunu nasıl açıklıyorsunuz?

 

“KAPATIN BU PARTİYİ GİTSİN!”

HDP’nin sözde Edremit ilçe eş başkanının terör örgütü üyesi olarak tutuklanmasının ardından görüşlerini aldığımız Balıkesir’deki çok sayıda seçmen; “HDP’nin var olma amacı halka hizmet değil miydi? Amacının dışına çıktığını yaşanan örneklerle defalarca görmekteyiz. Amacı terörü desteklemek olan bir siyasi partiyi gazi meclisimizde istemiyoruz! Kapatın bu partiyi gitsin! Öyle bir kapatın ki, geçmişte olduğu gibi başka bir isimle yeniden ortaya çıkmasınlar. Ülkemizde teröristleri, terör destekçilerini ve sempatizanlarını istemiyoruz! Teröre sessiz kalanları da lanetliyoruz! Burası Kuva-yi Milliye şehri. Terör kırmızı çizgimizdir. Çizgiye basan oyun dışı kalır!” ifadelerini kullandı.  

SERHAT ŞENKÖKCÜ