Balıkesir sağlığının başına atanan Balıkesirli İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin, ziyaretlerden, gel-git protokol işlerinden vakit bulup da Şehir Hastanesinin içler acısı halini görmüyor. Vatandaştan şikayet ve ihbar yağıyor; Başını makamından çıkarıp biraz şehirdeki hastaneye baksan iyi olur, bugünlerde hastaneye sağlam gidenler hasta olup çıkıyor.!

KEŞMEKEŞLİK!
HEM SAĞLIKÇILARA HEM HASTALARA EZİYET

İçişleri Bakanlığı talimatıyla tüm illerde 'dinamik denetim’ sürecine geçildi. Balıkesir’in en büyük ve tek pandemi merkezi olan Atatürk Şehir Hastanesi’nde poliklinikler kendi haline bırakılmış. Ne doktorlar ve yardımcı sağlık personeli ne de derdine deva aramak için gittikleri hastanede adeta Covid-19 tehdidine rağmen kucak kucağa poliklinik bekleyen vatandaşlar kimsenin umurunda değil.

ŞİKAYET VE İHBAR YAĞIYOR
Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ndeki yoğunluk nedeniyle hastaların şikâyetleri her geçen gün artıyor.  Hasta ve hasta yakınları pandemi döneminde polikliniklerdeki kalabalıkların neden kontrollü bir şekilde düzene sokulmadığını soruyor. Ancak ne hastane yönetimi ne de İl Sağlık Müdürlüğü parmağını oynatmıyor.  Özellikle retina bölümüne giden yaşlı hastalar doktora ulaşamadıklarını, muayene için randevu almalarına karşın saatlerce kalabalıkta beklemekten şikayet etti.

ŞEHİR SINIFTA KALDI!
Balıkesir Türkiye’nin en riskli 17 vilayetinden biri. Her taraf kıpkırmızı, vakalar gün geçtikçe artıyor. İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin ise protokol ziyaretleri ve işlerinden sağlıktaki sorunlara gerektiği gibi eğilemiyor. Balıkesir sağlığının sınıfta kaldığı şu günlerde hiç olmazsa Atatürk Şehir Hastanesindeki sağlam giden vatandaşların o kalabalıkta hastalanması için biran önce önlem alınsın.

GÖRMEK İSTERSEN
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Kadir Keskin; Bir gün tebdili kıyafet ile normal bir vatandaş ol, tercihen kırsaldan bir hasta olarak hastaneye git vatandaşın çektiği sıkıntıları bire bir gör. Balıkesirli bir bürokrat olarak sen bari bulunduğun makamı ‘sıçrama tahtası’ olarak görme!

HASTANE KORİDORLARINDA TABLO BU!
Bu görüntüler yakın zamanda Şehir Hastanesi Covid-19 bölümü ile Devlet Hastanesi polikliniklerinden geldi. Covid-19 İl’de tavan yapmış, ölümcül virüs her yerde, şehir kırmızıdan kızarmış, ortalık yangın yerine dönmüş fakat İl Sağlık Müdürü protokollerde, geleni gideni ağırlamaktan başını kaldıramıyor!