Karesi Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve “Paylaş ki mutluluk çoğalsın” anlayışı ile hizmetini sürdüren Sosyal Market, yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

VEREN EL İLE ALAN EL ARASINDA KÖPRÜ

Balıkesir’de iyilik akımı başlatan Sosyal Market, hayırseverlerin kullanmadığı eşyaları alarak, yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını giderme konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Veren el ile alan el arasında bir köprü görevi gören Sosyal Market, kıyafetinden bebek arabasına kadar tüm ihtiyaçları ortadan kaldırabilecek eşyaları bünyesinde barındırıyor. Kadın, erkek, çocuk olmak üzere içinde üç mağazanın yer aldığı merkezden her yaş grubundaki ihtiyaç sahipleri ücretsiz şekilde faydalanabiliyor.

GERİ DÖNÜŞME KATKI SUNUYOR

İhtiyaç sahiplerinin yardımına yetişen Sosyal Market, aynı zamanda kullanılmayan eşyaların değerlendirildiği bir merkez olarak geri dönüşüme katkı sunuyor. En büyük gücünü hayırseverlerden alan Sosyal Market, “Giymiyorsan giydir” sloganıyla hayırseverlere çağrıda bulunurken, bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerin 444 99 10 numaralı telefonu araması ya da Karesi AVM’de bulunan Sosyal Market’e eşyaları bırakması gerektiği belirtildi.