Ali Şuuri İlkokulu 3\A sınıfı öğrencileri, Öğretmenleri Cahide Güngör öncülüğünde Karesi’deki Atatürk Evi’ni ziyaret ettiler.

Karesi’de bulunan Atatürk Evi, Ali Şuuri İlkokulu 3\A sınıfı öğrencilerini ağırladı. Atatürk’ün hayatını ve eserlerini yakından tanımak üzere öğrencileriyle Atatürk Evi’ne ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Sınıf Öğretmeni Cahide Güngör, “Öğrencilerimiz ile birlikte Karesi Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Evi’ne bir ziyaret gerçekleştirdik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz eserleri ve hayatına ışık tutan Atatürk Evi’ni çok beğendik.Öğrencilerimizin de merakla gezdiği bu müze kültürel anlamda oldukça değerli” dedi.

TÜM BÖLÜMLERİ İLGİYLE GEZDİLER

Ali Şuuri İlkokulu öğrencileri, Atatürk Evi içerisinde bulunan Atatürk ve Milli Mücadele ve Devrimleri, Atatürk ün Doğa Sevgisi, Atatürk ve Çocuk, Atatürk ün Balıkesir Ziyaretleri, Şehitler Anı Alanı, Zübeyde Hanım Anı Alanı, Son Kurşun Koleksiyonu Sergisi, Balıkesir ve Kuva-yi Milliye Odası, Gösterim Odası, Kütüphane ve Özçekim Odası gibi bölümleri gezdiler. Atatürk Evi’ni çok sevdiklerini söyleyen minik öğrenciler, öğretmenleri Cahide Güngör ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.