Balıkesir KÜÇÜKSAN İşletme Kooperatifleri’nin başkanlık seçimi Grand Düğün Salonu’nda yapılan genel kurul ile gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Ahmet Sakbaş, Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kuşçu ve KÜÇÜKSAN’da geçen dönemlerde başkanlık yapmış İrfan Gökmen arasında geçen seçim yarışını 312 oyla Ahmet Sakbaş kazandı. İki rakibini de sandığa gömen Ahmet Sakbaş ve yönetimi 4 yıl görev yapacak.

SAKBAŞ; “YAPTIKLARIMIZIN ARKASINDAYIZ”
Sanayi Sitesi’ndeki halı saha konusunda açıklamalar yapan Ahmet Sakbaş, “Biz halı saha için genel kurulda izin istedik. 2018 yılında spor kompleksi yapmak için izin aldık ve 2019 yılında bunu gerçekleştirdik. Asıl hedefimiz Spor Toto’dan hibe almaktı. Spor Toto hibenin tamamını veremeyeceğini söyledi ve kendi bütçemizle spor kompleksini tamamladık. 1 Milyon 730 bin TL yatırarak halı sahayı bitirdik. Bunun 400 bin TL’sini Spor Toto’dan hibe olarak aldık. Bu spor kompleksinin KÜÇÜKSAN’a aylık geliri 77 bin TL. İçinde 5 personel çalışıyor. Bize her ay net olarak 50 bin TL geliri var. İki buçuk sene sonra bu bize artı olarak geri dönecek. Orası park alanı olarak geçiyor, ticari alan olarak geçmiyor. Ben ve yönetimim yaptığımız yatırımın arkasındayız” dedi.

TÜVTÜRK SÖZÜ

KÜÇÜKSAN İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sakbaş, genel kurula yoğun katılım gösteren ve sandığa sahip çıkan ve nihayetinde kendisine güven oyu veren üyelere teşekkür etti. Sakbaş, “Biz 2013 yılında göreve geldik. Ortaklarımızın değerlerine sahip çıktık. Amacımız sataşmak değil. İrfan Başkan’a ben 2016 yılında 36 dönümlük arazi için her platformda zaten teşekkür ettim. Afetlerde her zaman ortaklarımızın yanında olduk. Patlama yaşayan esnafımızın üç gece yanında olduk. Önümüzde banka projesi var. Bankaları bir arada toplayacağız.  TÜVTÜRK’ü yani yerli fenni muayene markasını sanayimize kazandıracağız. Bizim en büyük sıkıntımız iş yeri. Sanayimize yeni iş yerleri kazandıracağız” dedi.


**YÖNETİM İBRA EDİLDİ
Divan kurulu 2019-2020 yıllarına ait okunan raporları oylamaya sundu. Ahmet Sakbaş ve yönetim-denetim kurulu ekibi, ortaklar tarafından ibra edildi. Sakbaş, kendisini ve yönetimini ibra eden ortaklara teşekkür konuşması yaptı. Ahmet Sakbaş’ın teşekkür konuşmasıyla birlikte yeni seçilecek yönetim kurulunun görev süresi 4 yıl olarak belirlendi.


**COVID-19’U UNUTTULAR!

Yoğunluk oluşması üzerine başlaması gereken saatten 2 saat geç başlayan kongrede Divan Başkanı Kamil Güler tarafından salonda bulunanlara sürekli olarak sosyal mesafe ve maske uyarısı yapıldı. Uyarılara pek aldırış etmeyen salonda bulunanların arasında maske takan yok denecek kadar azdı. Kongre süresi boyunda salon havalandırılmadı. Salonda bulunanlar sıcaktan ve kalabalıktan dolayı zor anlar yaşadı.