Altıeylül Belediyesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi’ni TOKİ konutlarıyla birlikte yeni cazibe merkezi yapmak için harekete geçti. 2 bin 350 konutluk projeye ek, 2 bin 400 konut daha yapılacak.

BÖLGENİN DEĞERİNE DEĞER KATACAK
Hayata geçirdiği farklı projeleriyle Balıkesir’in gelişmesine önemli katkılar sağlayan Altıeylül Belediyesi, şehre yeni TOKİ konutları kazandırıyor. Gaziosmanpaşa Mahallesi’nin Eski Çimento Fabrikası Lojmanları mevkiinde yapımı son aşamaya gelen 2 bin 350 konutluk TOKİ projesi, Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın girişimleri sonucunda ikinci etap sözünü aldı. Altıeylül İkinci Etap TOKİ Projesi, 2 bin 350 konuta ek, şehre 2 bin 400 daha kazandıracak. TOKİ konutlarının yapıldığı alan, Balıkesir’in ekonomideki can damarı olan Organize Sanayi Bölgesi’ne ve çarşı merkeze olan yakınlığı ile vatandaşların tercih noktası olacak. Balıkesir’e yeni bir cazibe merkezi kazandıracak olan TOKİ konutları ile birlikte, Eski Çimento Fabrikası Lojmanları mevkiinde belediye 18. Madde uygulaması yaparak yakın zamanda yeni cazibe merkezinin değerine değer katacak. 

TOKİ KONUTLARI GÖZ KAMAŞTIRACAK
Bu sayede, yıllardır atıl vaziyette duran bölgedeki yakın zamanda arsalar da değerlenecek ve yeni açılacak yollar sayesinde yeni TOKİ konutları göz kamaştıracak. Tamamlanma aşamasına gelen Gaziosmanpaşa TOKİ 1. Etap konutlarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hasan Avcı, hayırlı olsun dileklerini sundu. Avcı, “İlçemizde Gaziosmanpaşa Mahallemizde yapımı hızla süren TOKİ inşaatında incelemelerde bulunduk. Vatandaşlarımıza bir müjde daha vermek istiyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un talimatlarıyla 2 bin 400 konutluk yeni bir TOKİ projesi daha Altıeylül’ümüze tahsis edildi. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi. Gaziosmanpaşa Mahallesi TOKİ projesine ek, Altıeylül ilçesinde 750 konutluk Dinkçiler Mahallesi TOKİ Projesi de bulunuyor.