Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KISA FİLM YARIŞMASINDA ELDE EDİLEN BÜYÜK BAŞARI

Fahri Kiraz Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırşehir’de düzenlenen Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik Konulu Kısa Film Yarışması Ödül Töreni’nde, dereceye girerek büyük bir başarı elde etti.

Fahri Kiraz Kız Mesleki

Yarışma değerlendirme komisyonunun titizlikle seçtiği eserler arasından mansiyon ödülünü kazanan Fahri Kiraz Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, FAKİREGÂN isimli kısa filmiyle dikkati çekti. Fahri Kiraz MTAL Güzellik Hizmetleri Alanı öğrencileri İrem Demirezen, Rümeysa Yağız, Asel Aladhami, Ayşe Yılmaz ve Yağmur Çalışkan tarafından çekilen kısa film, ilk olarak il birinciliği derecesini elde ederek Türkiye finallerine katılma hakkı kazanmıştı. Bu süreçte öğrenciler, Ahilik kültürünü sanat ve estetikle harmanlayarak özgün bir bakış açısı sundukları eserleriyle öne çıktı.

24 ŞEHİRDEN 90 KISA FİLM YARIŞTI

Türkiye Finali Ödül Töreni, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Ali Karagöz’ün teşrifleri ile gerçekleşti. 24 ilden katılan 90 kısa film arasından sıyrılarak mansiyon ödülü alan Fahri Kiraz MTAL öğrencileri, okulun ve Balıkesir’in gururu oldu. Bu başarı, öğrencilerimizin sanata ve estetiğe olan ilgilerini ve yeteneklerini sergilemeleri açısından önemli bir adım oldu.

“GENÇLERİMİZ YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYOR”

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik Konulu Kısa Film Yarışması Ödül Töreni’nde başarı elde eden Fahri Kiraz Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini tebrik ederek şu ifadeleri kullandı: “Öğrencilerimiz, sadece bir ödül kazanmış olmakla kalmayıp, aynı zamanda Ahilik kültürünün sanat ve estetik yönünü başarıyla yansıttı. Emekleri ve yaratıcılıkları, geleneklerimizin modern dünyaya taşınmasında ne kadar önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Sanat, estetik ve kültürel değerlerin korunması ve yaşatılması, toplumumuzun temel taşlarından olup gençlerimizin bu alanlarda gösterdiği çaba ve başarı bizler için gurur vericidir. Bu tür yarışmalar, gençlerimizin yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için önemli fırsatlar sunmaktadır.” HABER MERKEZİ