Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KADIN TEMALI FESTİVAL MERAKLA BEKLENİYOR

Kadın Oyunları Festivali, Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek kadın temalı tiyatro festivali olarak dördüncü kez Ayvalıklı tiyatroseverlerle buluşuyor. 23-27 Mart tarihleri arasında Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde düzenlenecek olan festival, beş farklı oyunla perde açacak.

Kadın Oyunları Festivali, Türkiye'nin

23 Mart’ta “Ben Rosa Luxemburg”, 24 Mart’ta “Disko Topu”, 25 Mart’ta “Mavi Müzikhol”, 26 Mart’ta “Mutlu Bir Romanın Aşk Hikayesi” ve 27 Mart’ta “Bir Tatlı Kaşığı Çamur” adlı oyunlar festival izleyicisiyle buluşacak. Kadın Oyunları Festivali, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, festivalin dördüncüsünde tiyatroseverlerin birbirinden güzel beş oyun izleyeceğini belirtti. Başkan Ergin, titiz bir çalışmayla oyunların seçildiğini ve kadın konusunu nitelikli bir şekilde ele alan tiyatro oyunlarını festivalin içeriğine uygun olarak seçmeye çalıştıklarını ifade etti.

Festival Direktörü Hasan Eldemir ise, son zamanlarda tiyatro oyunlarında ünlü isimlerin yerine metin üslubu, reji, konu ve oyunculuk performansının ön planda olduğunu vurguladı. Eldemir, festivalin nitelikli bir tiyatro izleyicisine ulaştığını ve bu durumdan son derece mutlu olduklarını dile getirdi. Geçen yıl festival gelirinin bir kısmının depremden etkilenen kız çocuklarının eğitim masrafları için bağışlandığını belirten Eldemir, Kadın Oyunları Festivali’nin kültür-sanat projeleri alanında Türkiye’nin önemli sosyal sorumluluk faaliyetleri arasında yer aldığını söyledi.

Her geçen yıl daha da büyüyen festival, bu yıl altı farklı kentte tiyatroseverlerle buluşacak. Ankara, Aydın, Bandırma, Konyaaltı, Çanakkale ve Ayvalık’ta gerçekleştirilecek olan Kadın Oyunları Festivali’nde yine kadın temalı nitelikli tiyatro oyunları sahnelenecek. Festival kapsamında ayrıca, kadının sosyal hayattaki yeri üzerine çalışmalar yapmış siyasilerin katılacağı bir söyleşi de düzenlenecek. Ayrıca bu yıl Ayvalık’ta, gündüz kuşağı yerel seçkiler adıyla; gündüz saatlerinde çevre il ve ilçelerde başarılı kadın oyunları da programa alınarak festival daha geniş bir kitleye ulaşmış olacak.

Haber Merkezi