Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAŞERESİZ YAZ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinek ve karasineklerin larvalarının arttığı Burhaniye’de, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi ekipleri yoğun bir mücadele yürütüyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinek

İlaçlama ekipleri, yaz sezonunda halkın daha sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmesini sağlamak adına belirli bir plan ve program çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Kış aylarında kanalizasyon ve foseptik sistemlerin ilaçlanmasıyla başlayan mücadele, Nisan ayıyla birlikte sivrisinek ve karasinek larvalarının kontrolüne odaklanmış durumda.

Burhaniye genelinde yağmur suyu kanalları, menfezler, çöp konteynerleri, gübrelik alanlar, kanalizasyon sistemleri ve durgun su birikintileri gibi potansiyel üreme alanları belirlenerek ilaçlama çalışmaları yürütülüyor. Bu çalışmalarda, Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ürünler kullanılarak çevre ve insan sağlığına zarar verilmiyor.

Sağlık İşleri Müdürü Barış Hakan, durgun su birikintilerinin sinek üremesi için ideal alanlar olduğunu vurgulayarak, vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Özellikle evlerin bahçelerinde veya çevrede bulunan su birikintilerinin sinek üreme alanı oluşturabileceğine dikkat çeken Hakan, bu tür durumları belediyeye bildirmenin önemine değindi. Bu şekilde, halkın sinek ve haşerelerden arınmış, sağlıklı bir yaz geçirmesi hedefleniyor.

Haber Merkezi