Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’ta Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk kez yapılacağını belirterek sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi. “Gençlerimizin yanındayız” diyen Ergin, belediye olarak sınav gününda öğrenciler için her türlü desteğin sağlanacağını söyledi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ilçede ilk kez düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde sınava girecek tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulundu. Başkan Ergin, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS sınavının Ayvalık’ta ilk kez yapılacak olmasından dolayı duyduğu heyecanı ifade ederek, öğrencilerin uzun süredir yoğun bir şekilde hazırlandıkları bu sınavda başarılı olacaklarına inandığını belirtti.

ERGİN’DEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Başkan Ergin, “8-9 Haziran 2024 tarihlerinde ilçemizde ilk kez yapılacak olan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) süresince halkımızı okul çevrelerinde özenli ve sessiz olmaya davet ediyor, sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi. Titiz bir program çerçevesinde aylardır devam eden emeklerinin karşılığını alacağı YKS sınavında Ayvalıklı gençlerin ipi başarıyla göğüsleyeceğini ve gönüllerinde yatan bölümlere gireceğinden emin olduğunu dile getiren Başkan Ergin, öğrencilere saatinden önce sınav yerinde olmalarını ve sınav sırasında da soruları sakin kafayla okuyup yanıtlamalarını önerdi. Öğrenciler, bu önemli günlerinde kendilerine destek olan ve sınav sürecinin sorunsuz geçmesi için çaba harcayan Ayvalık Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Ayvalık’ta YKS’nin ilk kez yapılacak olmasının, öğrenciler için bir motivasyon kaynağı olduğu ve bu sınavın başarıyla tamamlanacağına dair inançlarının tam olduğu görüldü. Bu kapsamda, Ayvalık Belediyesi ve yerel yetkililer sınav sürecinin sorunsuz ve huzurlu geçmesi için gereken tüm hazırlıkları yapmış durumda. Öğrencilerin bu sınavda başarılı olabilmeleri için hem fiziksel hem de psikolojik olarak desteklenmeleri gerektiğini belirten yetkililer, sınav günü ve öncesinde her türlü desteğin sağlanacağını ifade ettiler.

Ömer Faruk ALA