Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GELENEKSEL OYUNLAR HAVRAN’DA YAŞATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” ödül töreni, Havran Kocaseyit Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi ve büyük bir coşkuyla sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve

Mendil Kapmaca oyununun final maçıyla doruğa çıkan şenlik, İlçe Kaymakamı Enver Özderin, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydemir, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdurrahman Beşbaş, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Fesih Vural, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

 

Törende konuşan İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Aydemir, organizasyon ve oyunlar hakkında bilgi vererek, katkılarından dolayı öğrencilere, idarecilere ve öğretmenlere teşekkür etti. Dereceye giren öğrenciler, ödüllerini İlçe Kaymakamı Enver Özderin ve diğer protokol üyelerinin elinden aldılar. Bu etkinlik, çocukların geleneksel oyunlar aracılığıyla hem eğlenmelerini hem de birbirleriyle etkileşimde bulunmalarını sağladı. Haber Merkezi