Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FETÖ’NÜN KAMU YAPILANMASINA OPERASYON YAPILDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ’nün devletin çeşitli kademelerine sızmaya çalıştığı kişilere yönelik olarak 62 ilde gerçekleştirilen “KISKAÇ-15” operasyonlarında 544 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

Bakan Yerlikaya, FETÖ’ye karşı yürütülen Kıskaç-15 operasyonunun detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı. Yaptığı açıklamada, FETÖ’cülere göz açtırmayacaklarını ve güvenlik güçlerinin operasyonlarının kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Yerlikaya, milletin huzur, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle çalıştıklarını belirtti.

 

Bakan Yerlikaya’nın açıklamalarına göre, Cumhuriyet Başsavcılıkları, MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Başkanlığı ile TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlar Adıyaman’dan Zonguldak’a 62 ilde eş zamanlı olarak yapıldı.

 

Operasyonlar kapsamında, FETÖ’nün kamu kurumlarına sızmak amacıyla örgüt sorumluları tarafından yönlendirilen kişilerin, sınavlara katılıp örgüte bağlılıklarının çeşitli kodlamalarla sağlandığı ve bazılarının örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock’u kullandığı ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurduğu tespit edildi.

 

Bakan Yerlikaya, operasyonlara katkı sağlayan Cumhuriyet Başsavcılıkları ve MİT Başkanlığı ile operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik etti.  Haber Merkezi