Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ESKİDEN YENİYE TÜM SPORCULAR BİRARADA

Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Balkonuk’ta düzenlenen “Amatörün Geleceği, Büyükşehirin Desteği” adlı programda şehirdeki sporcular bir araya geldi.

Balıkesir Valiliği ve Balıkesir

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın her yıl amatör spora büyük destekler sağladığını dile getirerek “Başkanımız bizlere nakdi ve ayni olarak çok kez yardımlarda bulundu. Devletimizin ve belediyemizin yapmış olduğu tesislerle Balıkesir cazibe merkezi haline geldi. Türkiye’de bulunan 64 branşın 40 branşı Balıkesir’de yapılabiliyor. Her zaman gurur duyduğumuz, insanların gıptayla baktığı bir Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksimiz oldu. Bize her türlü destek olduğu için Yücel Yılmaz başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“1 MİLYAR 110 MİLYON LİRALIK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK”

2023 yılında 1 milyar 110 milyonluk yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, “Balıkesir Valiliğimiz ve Balıkesir Büyükşehir Belediyemizle yeni yatımlarımızı planlıyoruz. 25 bin de fazla sporcu şehrimize gelerek ekonomimize katkı sağlamıştır. Sporcu gençlerimizi her zaman düşünen Balıkesir Valimiz İsmail Ustaoğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a nakdi ve ayni yardımları için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

BALIKESİR AVRUPA’DA DİLLERDE

Balıkesir’de gerçekleştirilen Triatlon Şampiyonası’nın Avrupa’da konuşulduğundan bahseden Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Balıkesir’de kamu kurum ve kuruluşlarının ve Büyükşehir Belediyesi’nin uyumu kadar hiçbir ilde maalesef yok. Umarım bu uyum daha da ileriye taşınır. Diğer illerdeki belediyeler de spor konusunda ön plana çıkar. Balıkesir’de sporun her alanına dokunulmuş. Görüyoruz ki bunlarda vizyoner Başkan Yücel Yılmaz sayesinde oluyor. 25 yıldır ben spor camiasında böyle bir atmosfer görmedim. Triatloncular Avrupa’da her yerde Balıkesir’den bahsediyor” ifadelerini kullandı.

“10 YIL İÇİNDE HER BRANŞTAN MADALYA ALACAĞIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ayrım yapmadan her branşa destek olduklarını belirterek ““Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, Valiliğimizle müdürlüklerimizle sporcularımızı ayırmadan ayrıştırmadan nasıl destek oluruz diye hep düşündük. Bunları yaparken şucu bucu demeden, büyük ilçe küçük ilçe diye ayrım yapmadan branş fark etmeksizin bütün kulüplere, bireysel sporculara,  Büyükşehir Belediyesi olarak büyük destekler verdik. Balıkesir, İstanbul’un 3 katı büyüklüğünde, Kocaeli’nin 6 katı büyüklüğünde birçok hizmete ihtiyaç duyan bir şehir, her yerine dokunmaya ve her işini yetiştirmeye çalışıyoruz. Neye dokunduysak marka oldu. İddia ediyorum; 10 yıl içerisinde her türlü branşta gençlerimiz madalyalar alacak, Balıkesir’in adını duyuracaklar. Valiliğimizle birlikte bizim de spora istikrarlı bir desteğimiz var, desteklerimiz de devam edecek. Sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

SPOR ŞEHRİ BALIKESİR

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ise Balıkesir deyince aklımıza; Kuva-yı Milli şehri geliyor, tarih geliyor, Zağnos Paşa geliyor, Karesi beyi geliyor, bir kültürün bir medeniyetin merkezi akla geliyor, tarım geliyor, hayvancılık geliyor ama şu salonu dolduran gençlerimizi de görünce artık bir spor şehri olduğu da aklımıza geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıktığı kalkınma yolculuğunda, medeniyet yolculuğunda olduğu gibi sporda da çok önemli yatırımların altına imza attık. Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin ve kurumlarımızın yatırımlarını gördükçe gençlerimiz için çok daha umutluyuz. Yapılan bu yatırımlar sayesinde bu şehir daha nice Yasemin’ler, Feyzullah’lar, Ali’ler, İsmail Akçay’lar yetiştirecek. Yapılan tüm yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

BALIKESİR TAM KADRO

Ahde vefa ödüllerinin verildiği ve başarılı sporcuların ödüllendirildiği törene; Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Metin Mengüç, Yüzyılın atleti unvanıyla onurlandırılan Olimpiyat Şampiyonu İsmail Akçay, Milli Güreşçi Yasemin Adar, Milli Boksör Ali Eren Demirezen, Milli Güreşçi Feyzullah Aktürk ve yüzlerce sporcu katıldı. Haber Merkezi