Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ERDEK’TE HER ŞEY YENİLENİYOR

Erdek Belediyesi çevreye duyarlı çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri tarafından ilçedeki çöp konteynerleri yenilenirken kullanılamaz hale gelen 70 çöp konteyneri yenileriyle değiştirildi.

Erdek Belediyesi çevreye duyarlı

Erdek Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ilçede temiz ve sağlıklı bir çevrenin sürdürülebilirliği için önemli bir adım attı. Eskiyen ve bakımsız hale gelen 70 adet çöp konteyneri, yenileriyle değiştirildi. Yapılan bu çalışma, çevre temizliği ve sıfır atık politikalarının güçlendirilmesi adına atılan önemli bir adım oldu. Yenilenen çöp konteynerleri, çevreye duyarlılık ve sağlıklı yaşam alanlarının korunması için önemli bir rol oynayacak. İlçe sakinleri, Belediye’nin yaptığı bu örnek yenileme çalışmasının çevrelerindeki temizlik ve düzen açısından önemli bir katkı sağlayacağını belirtirken, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün çevre dostu politikalarını takdirle karşıladı.

“İLÇEMİZ GÜZELLEŞİYOR”

Yenilenen çöp konteynerleri hakkında konuşan Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, “Belediyemiz İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, hijyen şartlarının düzeltilmesi, kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi ile güvenli çöp toplama sistemini oluşturmak amacıyla, yıpranmış çöp konteynerlerini yenileri ile değiştirmek için 70 adet çöp konteyneri alınmıştır. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak adına Paşalimanı adamıza yeni çöp konteynerlerinden bir kısmının sevkiyatını sağladık. Değerli vatandaşlarımızın da temizlik seferberliğimize destek olması ve çevre kirliliğine yol açacak çöp, moloz ve kuru dalları sokaklara dökmemeleri önemle rica olunur” diye konuştu. Havva ERTÜRK