Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EMNİYETTEN TEFECİLERE BÜYÜK DARBE

Bursa merkezli olarak İstanbul, Ankara ve Bilecik’te 43 ayrı noktada eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirilerek, zor durumda olan iş adamlarına yüksek faizle para sattıkları tespit edilen tefeci çetesi üyelerine yönelik bir operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında, çetenin faaliyetlerini yürüttüğü belirlenen 33 kişi gözaltına alınırken, bunlardan 26’sı tutuklandı.

Bursa merkezli olarak İstanbul,

Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, zor durumda olan ve iflasın eşiğinde bulunan işletme sahiplerine borç verip yüksek faiz uygulayan bir çete tespit edildi. Bu çetenin faaliyetlerini sürdürdüğüne dair delillerin elde edilmesinin ardından operasyon için harekete geçildi.

Çetenin faaliyetlerinin takibi sonucunda, işadamlarının borçlarını ödeyememesi durumunda silah tehdidiyle baskı kurduğu tespit edildi. Bu nedenle, çetenin üyelerinin faaliyetlerini yakından takip etmek amacıyla 3 ay boyunca fiziki ve teknik takip başlatıldı.

AW202254 02 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Operasyon kapsamında, Bursa merkezli olarak İstanbul, Ankara ve Bilecik’te düzenlenen eş zamanlı operasyonlar neticesinde 34 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Şahısların ev ve araçlarında yapılan aramalarda, büyük miktarda ziynet eşyası, para, döviz, çek koçanları, senetler, tapu örnekleri, tabancalar ve dijital materyaller ele geçirildi.

Çetenin işlediği suçlarla bağlantılı olduğu belirlenen 5 kişi ise İstanbul’da yakalandı. Bu kişilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda da para, döviz ve tabancalar bulundu.

Gözaltına alınan 33 şüpheliden 12’si adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 26 kişi ise tutuklandı. Bu operasyonla, tefeci çetesi tarafından işlenen suçların önüne geçilmesi ve mağduriyetlerin engellenmesi hedeflendi. Haber Merkezi