Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BTO’DA SU VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUŞULDU

Balıkesir Ticaret Odası ve Ekonomi Gazetesi iş birliğiyle düzenlenen “Su ve Sürdürülebilirlik Zirvesi”, Balıkesir Ticaret Odası Barış Aydın Meclis Salonu’nda görkemli bir katılımla gerçekleşti. Moderatörlüğünü Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz’un üstlendiği zirve, Balıkesir’in iş ve çevre dünyasını bir araya getirerek önemli tartışmalara ev sahipliği yaptı.

Balıkesir Ticaret Odası ve

Açılış konuşmasını BTO Oda Başkanı Rahmi Kula yaptı. Etkinlik, su kaynaklarının korunması, sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konularında iş dünyası temsilcilerini bir araya getirerek, Balıkesir’in çevre politikaları ve sürdürülebilirlik stratejilerine odaklanarak, bölgedeki işletmelerin ve kurumların çevresel etkilerini azaltma ve çevre dostu uygulamalarını artırma konularında bir platform sağladı. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, İl Tarım Müdürü Erkan Alkan, BTO Başkanı Rahmi Kula, BESOB Başkanı Fehmi Erdem, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, Ziraat Odası Başkanı Rahmi Demirbay, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hüdayi Tanrıkulu ve birçok iş insanının katılımıyla gerçekleşti.

DSC 8682 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

 

 

Açılış konuşmasında Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, iklim değişikliği ve iklim krizi gibi önemli konulara dikkat çekti. Su krizinin ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirterek, suyun varlığının tarım, hayvancılık, sanayi ve üretim gibi birçok alanda hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Balıkesir’in tarım ve hayvancılık alanında ülkeye önemli katkılar sağladığını ifade ederek, su kaynaklarının korunmasının büyük bir öneme sahip olduğunu dile getirdi.

DSC 8701 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, tarımda vahşi sulamanın önüne geçmek için çalışmalar yapacaklarını belirterek, damlama sulama yönteminin teşvik edilmesini ve çiftçilere ücretsiz damlama boruları dağıtacaklarını açıkladı.

DSC 8719 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, suyun hayat için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, Balıkesir’in tarım şehri olmasıyla öne çıktığını ve tarımın şehre önemli bir vizyon kazandırdığını dile getirdi. Tarım şehrini daha da ileriye taşımak için çalışmaların yapılacağını ifade etti. Haber Merkezi

WhatsApp Image 2024 04 23 at 12.11.04 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu