23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıldönümü Plevne Ortaokulu tarafından hazırlanan çevrimiçi bir törenle, pek çok  öğrenci, öğretmen ve velinin katılımıyla  büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

İngilizce Öğretmeni İncİ Dilek ERGÜN’ün rehberliğinde  Yabancı Dil ağırlıklı 5. sınıf  öğrencilerinin  iki dilde  hazırladığı programda görev alan öğrenciler  23 Nisan  coşkusunu yaşadılar ve yaşattılar.

 

Programın hazırlanmasına rehberlik eden İnci Dilek ERGÜN: ‘Bu yıl  okulumuza yeni başlayan 5. sınıflarımızla hazırladığımız bu programın, Covid19 salgını nedeni ile çevrimiçi devam eden derslerimizde de ne kadar etkin bir öğrenme yakalayabildiğimizi  ve hem velilerimizin hem de çocuklarımızın kazanımlarını göstermesi açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca çocuklarımızın gerek Milli  gerek manevi değerlerimizi anlama ve önemseme yolunda da büyük mesafe kat ettiklerini  gördük.Bundan sonra daha fazla destek ve istekle devam edeceğimizi düşünüyorum.’ diyerek programın öğrencilerin ve anne babaların üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekti.

 

Program 5E sınıfı öğrencilerinden Ada ERGÜN ‘ün piyano ile çaldığı ‘İstiklal Marşı’ ve saygı duruşu ile başladı.Okul Müdür Yardımcısı Yakup Şahin ‘in yaptığı açılış konuşmasının ardından, öğrencilerin hem İngilizce hem de Türkçe olarak sunduğu şiirler, şarkılar, konuşmalar , dans  ve oratoryo  gösterileri ile devam etti.5D sınıfı öğrencisi Güneş Ergün’ün Kemanı ile verdiği dinleti göz doldurdu.Sunumunu da öğrencilerden Görkem Somuncu ve Ada Ergün ’ün yaptığı program ‘FUN TIME’ bölümünde Öğrencilerin söyledikleri şarkılarla sona erdi.Program içerisinde ayrıca öğrencilerin yaptıkları resimlerle hazırlanmış küçük bir sanal sergi de yer aldı. Biz de tüm çocukların 23 nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nı kutlarken Plevne Ortaokulu öğrencilerine bu güzel  program için tekekkür eder, başarılarının devamını dileriz.