Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BESOB’TAN KREDİ AÇIKLAMASI

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, Halkbank tarafından esnaflara verilen kredilerin faiz güncellemesine tepki gösterdi. Erdem, bu faiz artışının esnafın zor durumunu daha da kötüleştireceğini belirterek geriye dönük faiz güncellemesi kararından vazgeçilmesini talep etti.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları

Erdem, Halkbank’ın esnaf kredilerinde uygulamaya koyduğu faiz artışına ilişkin endişelerini dile getirdi. Faiz oranlarının ciddi şekilde yükselmesinin esnafı olumsuz etkileyeceğini vurgulayan Erdem, özellikle pandemi sürecinde zaten zor günler geçiren esnaflar için bu durumun işlerini sürdürme kabiliyetlerini daha da zorlaştıracağını ifade etti.

 

Erdem, açıklamasında, Halkbank tarafından Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla verilen kredilerin taksit ödemelerinin kademeli olarak 10-15 puan artırıldığını belirtti. Bu artışın esnafın üzerinde ağır bir yük oluşturacağını ifade eden Erdem, geriye dönük faiz artışı uygulanmasının da kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

 

Son günlerde yaşanan para sıkılaştırma politikası ve alınan tedbirlerin esnafa yüklenmesinin yanlış olduğunu belirten Erdem, Hükümet yetkililerinden bu faiz artışından vazgeçilmesini talep etti. Aksi halde, esnafın bu faiz yükünü kaldırmasının mümkün olamayacağını ve işlerini sürdürme kabiliyetlerinin daha da zorlaşacağını vurguladı. Haber Merkezi