Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BASİAD VE MİLLİ EĞİTİMDEN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) arasında “Meslek Lisesi Mentörlük Projesi” iş birliği protokolü imzalandı.

Balıkesir İl Millî Eğitim

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği tarafından “Meslek Lisesi Mentörlük Projesi”uygulanmak üzere Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığı ile İç İşleri Bakanlığı proje destekleme programına başvuru yapıldı. Proje başvurusu kabul edilen BASİAD; proje uygulama protokolünü İç İşleri Bakanlığını temsilen Balıkesir Valiliği ile yaptı.

TEKNİK PERSONEL İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği ile Müdürlüğü arasında, meslek Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik planlanan “Meslek Lisesi Mentörlük Projesi” işbirliği protokolü; BASİAD Başkanı Selçuk Savaş ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın katıldığı toplantıda Balıkesir’de var olan eğitimin niteliğini daha da artırmak amacıyla imzalandı. Bir yıl boyunca devam edecek olan proje ile merkez ilçelerde eğitim öğretime devam eden meslek lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri; meslek lisesi mentörleri ve proje faaliyetleri aracılığıyla iş hayatına hazırlamak, çeşitli mesleki yetkinlikler kazandırmak, büyük meslek lisesi çalıştayını düzenlemek ve işletmelerin teknik personel ihtiyaçların istihdamını kolaylaştırmak amaçlanıyor.

50 ÖĞRENCİ 10 MENTÖR İLE EŞLEŞTİ

Proje kapsamında; “Meslek Lisesi Gelecek Vizyonu ve İş Hayatına Hazırlama” toplantısının düzenlenmesi, mentörler tarafından öğrencilere eğitim verilmesi ve iş yeri ziyaretlerinin organize edilmesi, koordinatör öğretmenler ile koordinasyon toplantıları, öğrenci motivasyon pikniği, meslek lisesi çalıştayının düzenlenmesi gibi birçok faaliyetten oluşan ve bir dizi eğitim setinin öğrencilere uygulanması faaliyetleri; seçilen 50 öğrencinin, 10 meslek lisesi mentörü ile eşleşmesiyle iş birliği içerisinde sürdürülecek. Serpil ÇAKIRÇAVUŞ