Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BANÜ’DE HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİĞİ

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Hemşirelik Haftası kapsamında “Türkiye Yüzyılında Hemşireliğin Yüzyılı” konulu bir konferans düzenlendi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde

“Türkiye Yüzyılının Başında” seminer serisi kapsamında, Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından organize edilen konferans, Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansın moderatörlüğünü Üniversitenin Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap Altuntaş üstlenirken, Demiroğlu Bilim Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Eşer davetli konuşmacı olarak katıldı. Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Eseceli, akademik personel ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap Altuntaş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Eseceli ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu, günün anlam ve önemine dair konuşmalarını yaptı. Duyarlı Hemşireler Topluluğu tarafından hazırlanan ve akademisyenlerin Hemşireler Haftası kutlamalarını içeren video gösteriminin ardından, davetli konuşmacı Prof. Dr. İsmet Eşer, hemşirelik mesleğinin tarihsel süreci, gelişimi ve önemi üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Programın son bölümünde, Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Muhammed Akif Bağlan müzik dinletisi sundu. Konferans, Duyarlı Hemşireler Topluluğu öğrencilerine organizasyona yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür belgelerinin verilmesi ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi. Haber Merkezi