Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAKAN ERSOY’DAN 19 MAYIS MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı olan 19 Mayıs, Cumhuriyetimize giden aydınlık yolun mührüdür. Bugün, Cumhuriyetimiz 105 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesinin ışığında geleceğe doğru yürüyüşünü sürdürüyor” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı

Bakan Ersoy, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kapsamında bir mesaj yayımladı. Mesajında şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının, 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’yi Samsun’dan başlatışlarının 105’inci yıl dönümünü kutluyoruz. Bu tarih, milletimizin birlik ve mücadele azmiyle vatanın geleceğini kurtarabileceğini gösteren Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı olmanın yanı sıra Cumhuriyetimize giden aydınlık yolun da mührüdür. Bugün, Cumhuriyetimiz, 105 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesinin aydınlığında, geleceğe doğru kararlı adımlarla ilerlemektedir.”

 

Bakan Ersoy, Türkiye’nin kültürden bilime, sanattan teknolojiye kadar birçok alanda gençlerin büyük rol oynadığını belirterek, “Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna şehit düşen tüm kahramanları rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi