Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATATÜRK’ÜN EDREMİT’E GELİŞİNİN YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 90. yıl dönümü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder

Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlama törenine, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit 19. Komando Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ergül Fidan, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Edremitliler katıldı. Tören kapsamında, Kaymakam Odabaş, Garnizon Komutanı Ergül ve Belediye Başkanı Ertaş tarafından Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün önemine dair konuşmalar yapıldı. Öğrenciler tarafından Atatürk’e ithaf edilen şiirlerin okunmasının ardından, askeri bando gösterisiyle resmi tören sona erdi.

photo 5823335158244294899 y - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Törenin sona ermesinin ardından, Edremit Belediyesi Atatürk Kültür Evi’nde, Atatürk’ün Edremit ziyareti ile ilgili fotoğrafların yer aldığı bir fotoğraf sergisi açıldı. Katılımcılar sergiyi gezip ardından Atatürk Kültür Evi’nde incelemelerde bulundu. Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, etkinlikle ilgili olarak, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 90. yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin milli birlik ve mücadelesi için can veren tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Atamızın aziz hatırasına ve devrimlerine sonsuza dek sahip çıkacağız” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Ataturkun Edremiti ziyareti - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu