Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALTYAPI YAPIM İŞİNDE İMZALAR ATILDI

Edremit’te, Jeotermal Kaynaklı Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı yapım işi için yaklaşık 5 yıldır devam eden kuruluş çalışmalarının protokol imza töreni düzenlendi.

Edremit'te, Jeotermal Kaynaklı Edremit

Edremit TDİOSB’de gerçekleştirilecek seraların altyapı yapım işlerinin başlayacağı belirtildi. Projenin tamamlanabilmesi için bugüne kadar önemli kırılma noktaları yaşandığını ifade eden Edremit Kaymakamı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Odabaş, son 6 aylık sürede ihtisas alanının genişletilmesiyle OSB parsellerinde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını ve Edremit TDİOSB’nin jeotermal seracılıkta önemli bir yatırım merkezi haline geldiğini vurguladı.

 

Altyapı projelendirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından altyapı yapım işi ihalesini kazanan Teori Mekanik Mühendislik Enerji Üretim Otomasyon İnşaat Altyapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile altyapı yapım sözleşmesi protokol imza töreninde konuşan Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, “OSB’mizin faaliyete geçebilmesi için büyük önem taşıyan altyapı projesinin ihalesini 07/03/2024 tarihinde gerçekleştirmiştik. Bugün ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalayarak yapım sürecini başlattık. Altyapı ihalesi kapsamında; OSB alanı içerisindeki yollar, içme suyu, atıksu, yağmursuyu, elektrik, telekom altyapı şebekesine ait inşaat işlerinin yapımı gerçekleştirilecek” açıklamasında bulundu.

 

Kaymakam Odabaş, “Hayata geçtiğinde ilçemizin ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak olan bu önemli projenin hayırlı olmasını diliyorum. Edremit TDİOSB’de doğrudan bin 500 kişinin istihdam edilmesi ve çeşitli yan sektörlerin ilçeye kazandırılması planlanıyor. Bu projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen müteşebbis heyet kurumlarımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı’na, Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yönetim ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Edremit Kaymakamlık Makamında düzenlenen Protokol İmza Töreni’ne, Edremit Ticaret Odası Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çetin, Edremit Ziraat Odası Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yılmaz Diker, yüklenici firma Teori Mekanik Mühendislik Enerji Üretim Otomasyon İnşaat Altyapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi temsilcileri Fahrettin Oktay ve Yüksel Oktay ile teknik koordinatör Türker Cantilav da katıldı.  Haber Merkezi