Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALTIEYLÜL’DE YENİ DÖNEMİN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Altıeylül Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda komisyon üyelerinin de seçimi gerçekleştirildi.

Altıeylül Belediyesi’nde yeni dönemin

Altıeylül Belediye Meclisi ilk toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’ndeki meclis salonunda gerçekleştirdi. Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli’nin başkanlığında yapılan ilk meclis toplantısında divan üyeleri, meclis başkanvekilleri, komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. Altıeylül Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Hakan Şehirli başkanlığında yapıldı. Toplantıda meclis ihtisas komisyonları ve üye birliklerin temsilcileri seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Altıeylül Belediye Başkanlığını kazanan Hakan Şehirli, Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra yeni bir tablo oluştuğunu belirterek, bundan sonra hep beraber ilçeye hizmet edeceklerini” ifade etti.

ALTIEYLUL BELEDIYE MECLIS TOPLANTISI 3 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“DAHA İYİ ALTIEYLÜL”

Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerinin katıldığı toplantıya izleyici olarak vatandaşlarda katılım sağladı. Belediye Başkanı Hakan Şehirli başkanlık ettiği ilk toplantıda geçici divan kâtipliğini en genç üyeler Emre Sandıkçı ve Zeynep Ekinci üstlendi. Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, “Önümüzdeki 5 yıl ilçemize ve şehrimize hizmet edecek meclis üyelerimizin katılımıyla ilk meclis toplantımızı gerçekleştirdik.  Altıeylül’e yakışır bir performansla çalışarak daha iyisini Altıeylül ilçemize kazandırmak için çalışacağız. Şimdiden Ramazan Bayramınızı ailenizle sağlık ve sıhhat içerisinde kutlamanızı temenni ediyorum” dedi. Meclis Birinci Başkan Vekilinin Bürhanettin Ağabeyoğlu seçildiği mecliste İkinci Başkan Vekili Burcu Özer oldu. Encümen Üyeliklerine ise Fatih Barlin, Baha Torun ve Hasan Paşa Decedeli görevlendirildi. Altıeylül Meclis toplantısı 16 Nisan Salı günü saat 18.00’de toplanmak üzere son buldu.

ALTIEYLUL BELEDIYE MECLIS TOPLANTISI 5 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Altıeylül Belediyesi Meclis İhtisas Komisyonları ve Üye Birlikleri şu isimlerden oluştu: “Sosyal Hizmetler Engelliler Halkla İlişkiler Komisyonu: Osman Budak, Hasan Paşa Decedeli, Çağtaş Yılmaz, Sadettin Altın, Fatih Zeybek.” Yağlı Güreşleri Düzenleyen Kentler Birliği Üye Seçimi, Asil Üyeler: Taylan Benli, Musa Tonga, Sinan Uyar. Yedek Üyeler: Çağdaş Yılmaz, Tufan Kaplan. Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmetleri Birliği Üyeleri, Asil Üyeler: Mehmet Derdiman, Burcu Özer, Fatih Barlin. Yedek Üyeler: Ayhan Öztürk, Hasan Paşa Decedeli. Enerji kentleri Birliği Üyeleri, Asil Üye: Çağdaş Yılmaz, Yedek Üye: Musa Tonga. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Üyeleri, Asil Üyeler: Osman Budak, Mustafa Kemal Mutluer. Marmara Belediyeler Birliği Üyeleri, Asil Üye: Doğaç Arabacı, Yedek üye: Baha Torun, Afet Acil Durum Komisyonu, Mehmet Demirdiman, Sinan Uyar, Tufan Kaplan, Fatih Mete Ezginer, Ömer Marmaralı. Çevre ve Sağlık Komisyonu, Osman Budak, Mustafa Kemal Mutluer, Doğaç Arabacı, İsmet Deniz, Sadettin Altın. Hukuk ve Temel Haklar Komisyonu: Burcu Özer, Taylan Benli, Emre Sandıkçı, Ömer Marmaralı, Rafet Can. Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Ayhan Öztürk, Emre Sandıkçı, Çağdaş Yılmaz, İsmet Deniz, Birol Şahin. Aile ve Kadın Hakları Komisyonu: Burcu Özer, Tuğçe Türker, Zeynep Ekinci, Yasemin Akkol, Kemal Aydın. Kırsal Hizmetler Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: Musa Tonga, Ayhan Öztürk, Sinan Uyar, Arif sezer, Nadir Atlı. Tarife Komisyonu: Taylan Benli, Musa Tonga, Fatih Barlin, Fatih Zeybek, Yasemin Akkol. Plan ve Bütçe Komisyonu: Ferit Gündoğdu, Bürhanettin Ağabeyoğlu, Mustafa Kemal Mutluer, Rafet Can, Kemal Aydın. ALGEM Değerlendirme Kurulu: Burcu Özer, Tuğçe Türker, Yasemin Akkol.”

Ömer Faruk ALA