Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AHMET AKIN: “ÜNİVERSİTEMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İdare Hukuku ve İdari Yargı Uluslararası Sempozyumu’na katıldı. Başkan Akın, yaptığı konuşmada üniversitenin önemine vurgu yaparak “En büyük değerlerimizden olan üniversitemizin her zaman yanındayız” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Balıkesir Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 16-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen İdare Hukuku ve İdari Yargı Uluslararası Sempozyumu (ISILAJ-2024), Balıkesir Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı. Sempozyumun açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın da katıldı ve program açılış konuşmalarıyla başladı.

 

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, sempozyumun ev sahibi olarak 4. kez Balıkesir Üniversitesi’nde düzenlendiğini belirterek, katılımcıların 9 üniversiteden gelerek toplamda 65 bildiri sunduğunu ifade etti. Ayrıca, sempozyumun mesleğin duayenlerini bir araya getiren önemli bir organizasyon olduğunu vurguladı.

 

Başkan Ahmet Akın, konuklara hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, Balıkesir’in önemine ve tarihsel değerlerine dikkat çekti. Üniversitenin önemine vurgu yaparak, her zaman yanlarında olduklarını belirtti ve şehrin devletçi anlayışını önemsediklerini ifade etti.

 

“Balıkesir’i, Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak için hep birlikte çalışacağız” diyen Başkan Akın, İdare Hukuku ve İdari Yargı’nın demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı olduğunu vurguladı. Sempozyuma katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri, Hasan Aycın’ın “Ben, Ben, Ben, Sen, Sen, Sen” isimli resim galerisini gezdi. Haber Merkezi