Marmara Bölge
Bugünkü Haberler

Şu bizim Ali hoca..

Balıkesirspor’un teknik direktörü Ali Tandoğan’dan bahsediyorum.

Gazetecilik mesleği gereği Balıkesirspor’un başındaki birçok teknik adamla ister istemez içli dışlı olduk.

Kimisi bizleri kulüp tesislerinde nezaketinden oturtacak yer bulamazken kimileri ise tesislere dahi sokmadı. Antrenmanlarını basına kapattı.

Bu yazımda çok eskilere gitmek istemiyorum. Sadece bir önceki teknik direktör Giray Bulak’tan biraz bahsetmeden olmaz. Gerçekten antrenörlüğüne söyleyecek sözüm yok. Kendisi zaten bir marka.

Giray hocamın sohbeti iyidir. Senin iyi niyetini görsün kapısı her zaman karşısındakine açıktır kurt hocanın nede olsa Trabzon basını gibi bir basın görmüş insan. Görev süresince en azından benle uyum içinde oldu. Kendisine her noktada teşekkürü bir borç biliyorum.

Takım içinde yaptıklarını anlatsam bu kez satırlar yetmez.

Kırmızı-beyazlı camia adına kendisini sevenler adına teşekkür etmek şimdilik yeterli olacaktır sanıyorum.

***

Ali hocaya gelince. Tam bir karizma. Genç olmasına karşın futbolcular üzerinde iyi bir otoritesi var. Teknik heyet ise ona keza başarılı.

Hatta Ali hocayla ilgili olarak Kulüp Medya Sorumlusu Doğan ağabeyden aldığım bilgilere göre Türk kahvesine bayılırmış. Her gün 5-6 bardak içtiğini duydum.

Kendisine iyi baktığı fit görüntüsünden belli. Futbolcular kendisini kıskandığı bile olurmuş. Boynuna doladığı spor eşortmanıyla 40 metreden tanırsınız Ali hoca’yı.

Özellikle yabancı ve genç oyuncularla diyalogları üste seviyede olan Ali Tandoğan, genç oyuncular Rahmi Anıl, Serdar, Berkay, Emir Dede ile de yakından ilgileniyor.

Bu oyuncuların kazanımıyla birlikte Tandoğan’ın Balıkesir’in geleceğine iyi bir miras bırakacağından eminim.

Bu yıl ki en iyi kazanım ise Foxi dersem şaşırmayın. Ali hocanın gelmesiyle bu yıl adeta kendini bulan Foxi, oyunu isteği ve arzusu ile bugüne dek oynanan müsabakalara damgasını vuran isim oldu.

Şimdiden takımı sahiplenen Ali hoca daha kulübe geldiği ilk günden buyana bir basın mensubu olarak bana da kapıları sonuna kadar açtı. Antrenmanlardan önce ve sonra oyuncular ile görüşmemde bazı antrenörlerin aksine sorun etmedi.

Tabi bende bu nezaketine hep aynı nezaketle karşılık vermeye çalışıyorum.

Ali hoca geldiği ilk günden buyana taraftarında sevgisini kazanmışa benziyor.

Bu sevgi beklentileri de ister istemez yükseltiyor.

Özellikle transferin açılmasıyla Balıkesirspor’a bakan gözlerde takımı artık başka göremeye başladı.

İlk görüşte aşk için taraftar Ümranispor maçını bekliyor. İlk görüşte aşk olmasa bile taraftarın bu takıma sevgisinin sezon boyunca sürmesini ümit ederim.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa