Bugünkü Haberler

Mehmetçik Fırat’ın doğusunda

Türk askeri Suriye sınırındaki kara harekatına başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarihi bir başarıya daha imza atarak ‘Hiçbir şekilde Türk askeri giremez’ denilen Fırat’ın doğusuna adım attı.

32 kilometrelik bir alanda güvenli bölge oluşturmak adına bölgede harekete geçildi.

Bölgeye kısa vadede Türkiye’de yaşayan 2 milyon Suriyeli oluşturulacak şehirlerde yaşaması planlanıyor. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın da Avrupa ülkelerini bilgilendirici açıklamaları geçtiğimiz hafta bir çok ulusal basın yayın organında yer aldı.

TSK uçaklarla ilk yapılan açıklamalara göre bölgedeki terör örgütlerinin karargahlarını vuruyor.

PKK ve PYD, DEAŞ ve FÖTE ise batı kamuoyunu harekete geçirmek için gerçeği yansıtmayan fotoğraflar ve sosyal medya paylaşımları yapıyor.

Türkiye aslında bölge ve Dünya çıkarı için Suriye sınırında önemli bir çalışma başlattı

Türkiye’nin attığı adımlar terör ve göçü önlemeye dönük önemli adımlar olduğu bir gerçek.

Mesele ise Türk, Kürt, Arap meselesi değil bir terör meselesi olduğunu unutmamak gerekir.

Türk askeri bu alanda bir sefere çıkmadı ve bir savaşa insanları öldürmeye gitmiyor. Bunu böyle algılamak ve anlatmak son derece yanlış.

Batı Türkiye’yi sıkıştırmak istese de yapılan operasyonla Türkiye’nin elinin güçlendiği bir gerçek.

Türk Polis Teşkilatı ise dün yaptığı açıklama ile sanal ortamda Barış Pınarı Harekatına sosyal medyadan tepki gösterip ve aleyhinde paylaşımlarda bulunan 78 kişi hakkında soruşturma başlattı.

Yine operasyon sonrası ABD Başkanı Tramp ilk kez PKK kelimesini kullanarak açıklamalar yapması ise Türkiye’ye operasyonda destek verdiğini bize gösteriyor.

Türkiye’nin bu mesele etrafında birleşmesi önemli. Muhalefet, iktidar, sanatçı ve aydınların operasyona ortak bir birliktelik içinde bakması gerekiyor.

Memleketimizin güvenliği açısından terörün son bulması için harekete geçen Mehmetçiğe Barış Pınarı Harekatına başarılar dilerim.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa