Marmara Bölge
Bugünkü Haberler
MECLİSTE CAMİ KAVGASI
19 Eylül 2019 23:02

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı ikinci birleşiminde gündem dışı konuşan Meclis Başkan Vekili Ramazan Bahçavan, CHP Milletvekili Ensar Aytekin’in ‘camiler satılıyor’ şeklindeki yalan haberine tepki gösterdi. Bahçavan’ın konuşmasından rahatsız olan CHP’liler ile AK Parti’liler arasında sert tartışma yaşandı.

MİLLETVEKİLİYİM DİYE DOLAŞIYOR!
Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili olan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ‘Dursunbey’de camiler satılıyor’ şeklinde yalan, asparagas haber ile Türkiye’nin gündemine getiren CHP Milletvekili Ensar Aytekin’e sert tepki gösterdi. Bahçavan, “Yaptığımız işleri  gölgelemek için aldığımız meclis kararını tamamen saptırarak maalesef  Türkiye’nin gündemine cami satan belediye olarak geçtik. Bunu yapanlar her daim Müslüman Türk toplumuyla uğraşan maalesef bazı gazeteler kendini bilmez klavye canavarları ve maalesef dünya görüşüne sahip olduğu partinin geçmişte yaptığı hataları ört bas etmek isteyen ve bu memlekette milletvekiliyim diye dolaşan kanun bilmez insanların yapmış olduğu yayınlar.  Milletvekilinin cahilane davranıp kendi belediyelerinden bir tanesine dahi telefon edip sorma cesaretini göstermeden gazetelere boy boy fotoğraf vermesini esefle kınıyorum” dedi.

“YAZIKLAR OLSUN” DEDİ, MECLİS KARIŞTI
Ramazan Bahçavan’a karşılık veren CHP Grup Başkan Vekili Ali Kemal Deveciler, “Sayın Başkanım, siz bu konuda haklı olsanız da böyle söylemeniz yanlış. Hakaret haline getiremezsiniz. Eğer yanlış bir şey varsa kanunen mahkemelerde hesaplaşırsınız. Ama burada bir milletvekiline hakaret etmenizi kınıyorum” dedi. Kimseye hakaret etmediğini söyleyen Ramazan Bahçavan ise, “Bu memlekette o arkadaş milletvekili olabilir. Ben 30 tane Büyükşehir Belediyesinden bir tanesinde Meclis Başkan Vekiliyim, Türkiye’deki 30 kişiden biriyim. O vatandaş gazeteye açıklama yaparken özellikle camileri satıyor diye kendi ağzıyla açıklama yapmış. Kendisi geçmişiyle yüzleşeceğine kendi kendine böyle konuşmuş. Bir milletvekili eğer hakkaniyet ölçüsü gözetiyorsa bu milletten oy aldıysa, Balıkesir’den oy aldıysa eğer konunu muhatabını aramadan bu şekilde beyanat verdiyse ona da yazıklar olsun” diye tepki gösterdi.  Bu konuşmalar sırasında AK Parti ve CHP sıralarındaki meclis üyeleri arasında karşılıklı tartışmalar yaşandı. Ramazan Bahçavan salondan gelen ısrar üzerine söz konusu milletvekilinin CHP’li Ensar Aytekin olduğunu açıklarken tekrar ‘Yazıklar olsun’ diye çıkıştı. Bahçavan, CHP Millevtekili Ensar Aytekin ile kanun önünde hesap soracağını yineledi.

“CAMİLERİ KAPATAN, SATAN, AHIR OLARAK KULLANAN CHP’DİR”
Öte yandan, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tecrübeli ismi AK Partili Av. Mehmet Birol Şahin, CHP’nin kendi karanlık geçmişini unutturmak istediğini söyledi.  “Camileri kapatan, satan, ahır olarak kullanan CHP’dir” diyen Şahin, “CHP’liler karanlık geçmişini unutturmak için CHP’li, MHP’li her belediyenin yaptığı kanuni bir işlemi saptırarak AK Parti’ye çamur atma çabasındalar, hem suçüstü yakalandılar hem de 1 yıldır milletvekili olmasına rağmen kanunu bilmediği açığa çıktı. Ensar Aytekin bir konuda açıklama yapmadan önce madem bilmiyor sorsun, öğrensin. Bir Balıkesir milletvekilinin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunca komik duruma düşmesi herkesten önce beni üzer.  İstediği zaman arasın kendisine bilgi verelim öğrensin” dedi.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş :
MECLİSTE CAMİ KAVGASI MECLİSTE CAMİ KAVGASI MECLİSTE CAMİ KAVGASI MECLİSTE CAMİ KAVGASI
910 views izlendi

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu Videolar ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa