Marmara Bölge
Bugünkü Haberler

RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
Gündemden
 • İL GENELİNDEKİ UYGULAMALARDA ARANAN 18 KİŞİ YAKALANDI
  İL GENELİNDEKİ UYGULAMALARDA ARANAN 18 KİŞİ YAKALANDI
 • Anında müdahale ile söndürüldü
  Anında müdahale ile söndürüldü
 • YEREL BASIN DESTEKLENMELİDİR
  YEREL BASIN DESTEKLENMELİDİR
 • KÜÇÜK SIRIKÇI İLGİ ODAĞI OLDU
  KÜÇÜK SIRIKÇI İLGİ ODAĞI OLDU
 • ŞAİR ABDURRAHMAN DELEN’E KARDEŞLİK ÖDÜLÜ VERİLDİ
  ŞAİR ABDURRAHMAN DELEN’E KARDEŞLİK ÖDÜLÜ VERİLDİ
 • JANDARMADAN HUZUR OPERASYONU
  JANDARMADAN HUZUR OPERASYONU
 • PREMATÜRE BEBEKLER BİR ARAYA GELDİ
  PREMATÜRE BEBEKLER BİR ARAYA GELDİ
 • 11 ZEHİR TACİRİNDEN 2’Sİ TUTUKLANDI
  11 ZEHİR TACİRİNDEN 2’Sİ TUTUKLANDI
 • 4 UYUŞTURUCU TACİRİ YAKALANDI
  4 UYUŞTURUCU TACİRİ YAKALANDI
 • MARMARA’YA YENİ ÇAY BAHÇELERİ
  MARMARA’YA YENİ ÇAY BAHÇELERİ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
‘KUMAŞTAN HAYALLER’ KANSERLİ ÇOCUKLARIN YENİ UMUDU
‘KUMAŞTAN HAYALLER’ KANSERLİ ÇOCUKLARIN YENİ UMUDU
28 Şubat 2019 23:12
Font1 Font2 Font3 Font4

DeFacto, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) iş birliğiyle Kumaştan Hayaller sosyal sorumluluk projesini hayata geçirerek, Balıkesir’in Edremit Kaymakamlığı ile bir protokol imzaladı. Proje kapsamında üretim fazlası kumaşlar meslek lisesi öğrencileri tarafından ürün haline getirilecek ve KAÇUV yararına DeFacto mağazalarında satışa sunulacak.

Türkiye hazır giyim sektörünün lider markalarından DeFacto, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) destek olmak üzere bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Uzun soluklu ve sürdürülebilir yapıda oluşturulan sosyal sorumluluk projesi ‘Kumaştan Hayaller’ kapsamında DeFacto ve Balıkesir’in Edremit Kaymakamlığı arasında bir protokol imzalandı. İmza törenine, Edremit Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Emine Aşkan, DeFacto Kurumsal İletişim Müdürü Cenk Yapıcı ve DeFacto Sosyal İşler Yöneticisi Mehmet Koyun katıldı.

ÜRÜNLER DEFACTO MAĞAZALARINDA SATILACAK
DeFacto fabrikalarından elde edilen üretim fazlası kumaş ve aksesuarlar, protokol kapsamında belirlenen Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine gönderilecek. Ürünlerin tasarım ve üretimi bu okullarda okuyan kız öğrenciler tarafından yapılacak. Ardından DeFacto mağazalarında satışı yapılacak ürünlerden elde edilen gelirle Kanserli Çocuklara Umut Vakfı projeleri desteklenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Edremit ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik; eğitimden sağlığa, kültürden sosyal yaşama kadar çok geniş bir yelpazede hizmet üretme gayreti içerisindeyiz. Bizler ilçemizin ve ülkemizin ekonomik ve beşerî olarak kalkınması için her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle sosyal sorumluluk anlamında topluma miras bırakılabilecek anlamlı projeler hayata geçirerek bu yöndeki girişimlere destek olmaya özen gösteriyoruz. Kumaştan Hayaller projesinin de bu anlamda örnek bir model oluşturacağına inanıyoruz. Edremit Kaymakamlığı olarak ilçemizde yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerimiz ile çocuklarımızın geleceğine destek olmaya çalışıyoruz. Bu noktada DeFacto ile böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesinde iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerimizin sektörün ihtiyaç duyduğu temel yeterliliklere sahip mesleğin gerektirdiği genel ve özel bilgi birikimlerine sahip, sorumlu, nitelikli eleman gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin üreticiliklerini artırmak, tecrübe, bilgi ve teknoloji paylaşımına imkân oluşturmak amacıyla bu iş birliği protokolünü gerçekleştirdik. Projemiz ile DeFacto’nun KAÇUV yararına yürüttüğü bir sosyal sorumluluk projesi olan Kumaştan Hayaller projesine katkı sağlayarak; yardıma muhtaç kanser hastası çocuklarımıza destek olmaya çalışacağız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz ile birlikte projede yer alacağız. Bu güzel ve anlamlı projenin hayata geçirilmesini sağlayan DeFacto yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ATIL KUMAŞLAR ÇOCUKLARIMIZIN UMUDU OLUYOR
DeFacto Kurumsal İletişim Müdürü Cenk Yapıcı, “DeFacto olarak ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve ailelerinin bu zorlu tedavi sürecindeki koşullarını iyileştirmek ve kolaylaştırmak adına kıymetli bir iş yaptığımıza inanıyoruz. Projemiz kapsamında daha önce İstanbul ve Tekirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Kocaeli Valiliği ile iş birliği protokolü imzaladık. Bugün önemli bir adımı da Edremit Kaymakamlığı ile atıyoruz. Balıkesir’de Edremit Kaymakamlığı’nın desteğiyle fabrikalarımızdaki atıl kumaşlar gençlerimizin desteğiyle tedavisi süren çocuklarımıza umut olmaya devam edecek. Gençlerimizin sayesinde Edremit’te attığımız bu umut tohumunun en kısa sürede yeşererek ülkemizin dört bir yanını saracağına inanıyoruz. Kumaştan Hayaller projesini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyarak yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Bu nedenle bugün projemizi destekleyen Edremit Kaymakamlığı’na ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. İHABu haberler ilginizi çekebilir!
YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa