Marmara Bölge
Bugünkü Haberler

Dumansız araç!

Trafikte benimde destek verdiğim bir uygulama başladı.

Polis ekipleri trafikte sigara yasağına ilişkin “dumansız araçlar” uygulaması yapmaya başladı.

Ne demek dumansız araçlar..

Uygulama kapsamında araçta sigara içen sürücülere 153 TL para cezası kesiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir açıklama yapmış.

Erdoğan; “Araçta sigara içme konusu. Yazılı kayda girmek suretiyle şoför de içemeyecek arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Kapalı yerlerde, balkonlarda sıkı bir uygulamaya gideceğiz. Şimdi bunun üzerindeyiz. Bu işin üzerine çok daha sıkı bir şekilde gideceğiz. Para cezası vesaire ne gerekiyorsa bunların hepsi olacak” demiş.

Bu uygulamayı sigara içmeyen bir vatandaş olarak sonuna kadar destekliyorum. Sigara sağlığa zararlı olması yanı sıra toplumun kanayan bir yarası.

İçmediğim halde bir çok yerde sigara içenler yüzünden rahatsızlık duyduğum oluyor. Kapalı alanlarda sigara yasağı başladığından buyana kısmi bir rahatlama var. Bir çok işyeri ve kamu kurumu buna uymada zorlansa da özellikle okullar ve benzeri bölgelerde sigara içmek için bahçenin dışına kadar çıkan insanlar gördüm.

Toplu kullanım alanlarında da sigara yasağı var. Oralardaki durum daha kötü. Uygulama da zorluklar ve sıkıntılar var. Bu sigara yasağının genişlemesini temenni ediyorum.

Araçta sigara içmekte zaten yanlış. Birde araçta başka yolcu varken sigara içmek daha da yanlış.

Trafik ekiplerinin sürücülere dönük sigara uygulamasının bazı illerde yapıldığını okudum. Umarım Balıkesir ve ilçelerinde de benzer uygulamalar yapılır ve bu uygulamalar sık sık devam eder.

Benden “Dumansız Araç” uygulamasına tam destek.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa