Marmara Bölge
Bugünkü Haberler
ANA ŞEBEKE BORUSU PATLADI
25 Eylül 2019 14:48

Balıkesir merkez Altıeylül ilçesinde açık cezaevinin ilerisindeki ana cadde üzerinde içme suyu ait ana şebeke hattını besleyen 1000’lik boru yine patladı. Yolların çamur deryasına döndüğü patlamayla iglili arızaya BASKİ ekipleri müdahale ediyor.

12 MAHALLE SUSUZ KALDI
Altıeylül ilçesi Sütlüce Mahallesinde gece saat 02.30 sıralarında meydana gelen olayda yüzlerce vatandaş mağdur oldu. Arıza nedeniyle 5’i kırsal olmak üzere toplam 12 mahalleye su verilemiyor. Sütlüce Mahallesi Soma Caddesinde bulunan içme suyu şebeke hattındaki 1000’lik ana borunun patlamasıyla asfaltı yarıldı ve yolda göçük oluştu. İhbar üzerine Büyükşehir Belediyesi BASKİ ekipleri olay yerine yönlendirildi. Sabaha karşı başlayan müdahale çalışmaları yaklaşık 12 saat sürdü.  Evlerinde suları kesilen yüzlerce vatandaş ise mağdur oldu. Patlamadan ötürü yaşanan su kesintisi sebebiyle Altıeylül ilçesinde Bahçelievler, Plevne, 1. Gündoğan, 2. Gündoğan, Hasan Basri Çantay, Kasaplar ve Gümüşçeşme Mahalleleri ile kırsal Çayırhisar, Halalca, Yakupköy, Ovaköy ve Aslıhan mahallelerine içme suyu verilemiyor.

“AYNI YER AYNI BORU, BIKTIK USANDIK ARTIK”
Balıkesir’e İkizcetepeler barajından su sağlayan ana su boru hattının arıza yaptığı yerde geçen sene ve daha önceki senelerde de aynı şekilde patlamalar meydana gelmiş ve çok sayıda vatandaş yine susuz kalarak mağdur olmuştu. Bugün aynı yerde meydana gelen ana boru hattındaki patlamanın artık can sıkıcı olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Aynı yer aynı boru. Bu caddedeki ana boru her yıl düzenli olarak patlıyor. Ekipler müdahale ediyorlar, teşekkür ederiz, fakat biz de bıktık usandık artık. Niye her sene burada aynı şekilde boru patlıyor iyice incelensin” diyerek şikayetlerini dile getirdi.
Arızayla ilgili çalışma nedeniyle Muhasebeciler Odası’ndan Kuvayi Milliye İlkokulu arasındaki yol trafiğe kapatıldı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ ekiplerinin patlayan 1000’lik ana boruyu değiştirmek için saatlerdir devam eden çalışmalarının ardından kesinti yaşanan mahallelere tekrar su verileceği kaydedildi. BASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların su kesintisine karşı önlem almaları istendi.

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş :
ANA ŞEBEKE BORUSU PATLADI ANA ŞEBEKE BORUSU PATLADI ANA ŞEBEKE BORUSU PATLADI ANA ŞEBEKE BORUSU PATLADI
1.379 views izlendi

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu Videolar ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa