Marmara Bölge
Bugünkü Haberler

Aferin çocuklar!

TFF 1. Lig’in 4. haftasında Balıkesirspor yeni transferleri ile çıktığı ilk resmi maçında lider Ümraniyespor’u 2-0 yenerek açıkça yarışında ‘bende varım’ dedi.

Güzel futbol, güzel oyun kaçan goller keyif veren bir maçtı.

3 haftadır gençler ile kıyasıya mücadele eden kırmızı-beyazlı takıma bu hafta bir kaçta tecrübeli ayak eklenin değmeyin Balıkesirspor’un keyfine.

“Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir” derler ya aslında galibiyetin geleceği bir gün önce düzenlenen taraftar buluşmasından belliydi. Bütün oyuncuların isteği camianın kenetlenmesi galibiyetin habercisiydi.

Öylede oldu.

Perdeyi 4. dakikada bu sezon teknik direktör Ali Tandoğan ile birlikte adeta kariyerinin futbolunu oynayan Foxi açtı.

32’de ise Hırvat resitali izledik. Yeni transfer Mrcis’in adrese teslim frikik vuruşunda kule gibi yükselen bir diğer Hırvat oyuncu Glumac, güzel bir kafa vuruşuyla topu ağlarla buluşturdu. Ve tabi ki bu arzulu futbol ile ve Ümraniye’nin şanssız gününde olmasıyla beraber iddiacıların tabiriyle maç 1’den 1 bitti.

Vukovic, kritik kurtarışları Çapar ve Glumac yaptıkları duvar gibi bir defansla Doğa ve Halil İbrahim kanatlardaki etkili oyunu Furkan, Mrsic, Otoo, Rahmi Anıl ve Okan’ın arzulu futbolu 3 puanı hanemize yazdırdı.

Oyuna sonradan giren Cemal Emir Dede, Serdar Güncü ve yeni transfer Aly Malle’de çıkanların yerini doldurmanın ötesinde takıma katkı sunduklarını düşünüyorum.

Ali hocamı ve yönetimi de tebrik ederim. Ali hoca hafta içinde takımı iyi motive ederek bu maça hazırlamış.

Balıkesirspor’un bundan sonraki süreçte de evinde maçlar kazanacağına inanıyorum.

Bu hafta birçok kişinin iddia kuponunu yatıran Balıkesirspor, bu çizgide giderse düşmek bir yana birkaç hafta sonra play-off şarkıları çalmaya başlayacaktır.

Balıkesirspor’u kazandığı için değil oyunu için bir kez daha kutluyor kalan maçlarında başarılar diliyorum.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa